Hráč amerického futbalu chytil dieťa padajúce z tretieho poschodia horiaceho domu. Matka vo vnútri zhorela

1106

Internetom sa šíri video, na ktorom bývalý vojak Phillip Blanks (28) chytá do náručia trojročného chlapca Jamesona. Toho jeho mamička Rachel Longová (†30) hodila z balkóna, pretože ich byt zachvátil šialený požiar, pred ktorým nebolo úniku. Sama nebohá matka v plameňoch zahynula, keď sa snažila zachrániť aj svoju dcérku.

„Točil sa vo vzduchu ako vrtuľa. Robil som, čo som mohol,“ povedal záchranca dieťaťa po incidente médiám. „Ten druhý muž, čo tam bol so mnou, nevyzeral, že by sa mu podarilo dieťa chytiť, tak som tam vbehol,“ vysvetlil Blanks s tým, že hrával americký futbal, a tak má chytanie trochu naučené a chlapec mu našťastie dopadol do náručí.

VIDEO: Africký prisťahovalec sa vyšplhal na 4 poschodie, aby zachránil 4 ročne dieťa visiace z balkóna

 Príčina strašného  požiaru 

zatiaľ nie je jasná, desivé plamene však v byte uväznili mamičku a jej dve deti. Chlapčeka pani Longová hodila z balkónu, aby ho pred ohňom zachránila, a dole ho našťastie chytil hrdinský záchranca. Mamička sa vydala do bytu zachrániť aj svoju dcérku Roxanne. „To ona je skutočná hrdinka, obetovala sa, aby zachránila životy svojich detí,“ povedal Phillip.

Dvadsaťdeväťročná matka zachránila deti (9 a 3) tým, že ich vyhodila z 5. poschodia horiaceho domu

Keď dorazili hasiči, mladá mama už bohužiaľ nežila. Jej dcérku sa im však podarilo zachrániť, hoci v nemocnici podstúpila obrovské množstvo operácií. Obe deti sú momentálne v nemocnici a sú stabilizované, chlapček je vraj takmer v poriadku. Túto informáciu uviedli známi na stránke gofundme, kde organizujú zbierku pre manžela zosnulej Rachel, ktorý zostal sám s dvoma deťmi a bez domova, ktorý vyhorel.