Hrám len pre peniaze, aby som mal na zaplatenie účtov, tvrdí Matt LeBlanc

1898

Herec Matt LeBlanc (50) úprimne priznal, že nikdy nepovažoval herectvo za svoju životnú vášeň či poslanie. Hranie berie len ako formu obživy. Hviezda legendárneho seriálu Priatelia vraj nikdy netúžila byť hercom z nejakých vnútorných pohnútok.

„Je to proste len práca. Prídem, pracujem a idem domov. A výplata je pre mňa zrejme to najdôležitejšia na celom procese,“ povedal Matt LeBlanc denníka The Times.

Herec si pred účinkovaním v Priateľoch na živobytie zarábal ako tesár. Zároveň obchádzal castingy a dúfal, že sa mu podarí získať nejakú zaujímavú úlohu. Keď mu agent zavolal, že ho prijali do pripravovaného seriálu Priatelia, mal vo vrecku posledných jedenásť dolárov.

„To je pravda. Totálne som to po kašlal. Mal som  si dávno celé mesiace predtým nájsť poriadnu prácu, pretože s jedenástimi dolármi vo vrecku ďaleko nedôjdete. Nájom som mal na mesiac dopredu zaplatený, ale čo ten ďalší? Neviem. Vždy som mal taký prístup, že jednoducho budem v pohode. Nikdy som nechcel byť najväčším hercom na svete, chcel som len platiť účty. A potom prišli Priatelia,“ priznal.

Matt LeBlanc hral v legendárnom seriáli 10 rokov až do roku 2004. Po skončení Priateľov nakrútil dva rady seriálu Joey a potom sa na šesť rokov vytratil. Nikto mu vraj neponúkal žiadnu úlohu, každý v ňom videl len Joyeho Tribbianiho a navyše prechádzal ťažkým obdobím.

„Rozvádzal som sa, mal som nové bábätko, dcére diagnostikovali nejaké zdravotné problémy, bolo to drsné obdobie. Práca nebola prioritou. Uvedomil som si, že najdôležitejšou vecou v živote je rodina. Takže som stlačil reset tlačidlo a zameral sa na veci, ktoré boli naozaj dôležité,“ povedal.

Teraz je Matt LeBlanc moderátorom motoristickej relácie Top Gear a chodí s jeho producentkou Aurorou Mulliganovou. Naposledy hral v seriáli Episodes, ktorého piaty rad mala premiéru vlani.