Hrôza v Alpách! Po nečakanom zosuve ľadovca na vrchu Marmolada, našli záchranári 220 kusov ľudských tiel. Tie patria minimálne siedmim mŕtvym, ktorí pri nešťastí zahynuli. Medzi nimi sú aj dvaja českí kamaráti. Obetí však môže byť ešte viac. Stále je totiž nezvestných päť ľudí.

Šesť helikoptér a desiatky diaľkovo ovládaných dronov stále hľadajú na vrchu Marmolada ďalšie obete prírodného nešťastia. Šanca, že by sa po smrtiacom páde ľadovca podarilo nájsť ešte niekoho živého, sa blíži k nule. Medzi obeťami sú aj dvaja Česi. Ide o kamarátov, ktorí sa na Marmolade vydali spoločne.

 Telá zomrelých sú na  kusy 

Taliansky web Corriere della Sera, ktorý celé nešťastie detailne sleduje od jeho začiatku, priniesol desivé informácie o tom, že záchranári našli neuveriteľných 220 kusov ľudských tiel. Vzhľadom na stav, v akom mŕtvoly našli, je jasné, ako musel byť dopad ľadovca zdrvujúci. Podarilo sa ho aj natočiť na video.

Teraz musia vyšetrovatelia určiť, komu ostatky patria. Vzhľadom na zdeformované časti tiel im k tomu pomôžu predovšetkým DNA testy. Je totiž možné, že niektoré pozostatky patria ľuďom, ktorí sú doteraz považovaní za nezvestných. Ich príbuzní dodali veci svojich blížnych a milovaných, podľa ktorých bude následné vzorky možné porovnať.

Dvojicu skialpinistov zmietla v pohorí Veľká Fatra lavína! Obaja zomreli

 Experti na  DNA 

Všetci zomrelí si totiž zaslúži dôstojný pohreb. „Pokúsim sa čo najrýchlejšie zohnať genetických expertov, aby vykonali tieto testy,“ uviedol pre portál prokurátor Trenta Sandro Raimondi. Práve on sa v stredu stretne vyšetrovateľovi a bude mať navyše za úlohu zostaviť zoznam ľudí, ktorí musia byť kvôli fatálnemu nešťastiu v talianskych Alpách vypočutí.