Herec Hugh Jackman (48) má problémy s bazaliom na tvári. Je to najčastejší typ rakoviny kože. Hoci je zhubný, len výnimočne spôsobuje metastázy alebo úmrtia. Herec za posledných päť rokov podstúpil odstránenie tohto typu karcinómu už šiestykrát.

„Ďalší bazocelulárny karcinóm. Vďaka za časté kontroly a úžasného lekára. Všetko je v poriadku. S náplasťou to vyzerá horšie ako bez nej. Prisahám!“ Napísal Hugh Jackman na sociálnych sieťach, kde zverejnil fotku po odstránení bazaliomu zo špičky nosa.

Počas uplynulých rokov hercovi odstraňovali karcinóm okrem nosa tiež z ramena. Na kontroly kože chodí každé tri mesiace. Prvýkrát mu rakovinu kože diagnostikovali v roku 2012.

„Vždy je to trochu šok, keď počujete slovo rakovina. U Austrálčanov je ale rakovina kože častá. Nikdy som nepoužíval krém na opaľovanie, keď som vyrastal, takže som kandidát. Snažím sa zachovať chladnú hlavu. Bazocelulárny karcinóm je niečo, čo sa musí len odstrániť. Je to zhubné. Rastie to. Ale musíte toodstrániť,“ vyhlásil pred časom Jackman v rozhovore o rakovine.