Podľa informácií ju dnes previezli z CPZ Galanta do Trenčína a podľa neoficiálnych zdrojov ju obvinili z drogovej trestnej činnosti a z členstva v zločineckej skupine.

Plačkovú zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v pondelok skoro ráno v jej dome v Miloslavove. Zatknutá bola aj s manželom Reném Strauszom, elitní policajti celkovo pri razii zadržali 15 ľudí v rámci zásahu na viacerých miestach Slovenska. NAKA celkovo našla 9 kíl pervitínu aj laboratórium na pestovanie marihuany.

Sú drogy za zatknutím Zuzany Plačkovej? 

Po vznesení obvinenia môže byť Plačková vyšetrovaná na slobode, alebo dá vyšetrovateľ návrh na väzbu. Tento úkon musí stihnúť do 48 hodín, ak ide o závažný zločin, v tom prípade sa zadržanie navýši na 72 hodín. Sudca potom rozhodne, či Plačková skončí vo väzbe.

Tereza, pašeráčka drog, pôjde na slobodu! Premiér vyhlásil amnestiu!

Plačkovú dnes ráno previezli z CPZ Galanta do Trenčína, kde pokračuje výsluch. Podľa najnovších informácií ju už mali obviniť. Obvinená je z dvoch skutkov – organizovanie zločineckej skupiny a prechovávanie a výroba omamných látok. Podľa ďalších informácií mala odmietnuť vypovedať. „Dúfam, že sa to čoskoro všetko vysvetlí. Chcem len odkázať ľuďom, že dávajte si pozor, s kým sa stretávate, lebo môžete byť potom hodený do jedného vreca s určitými ľuďmi. Ani o tom nemusíte vedieť,“ uviedla Plačková v sprievode policajného príslušníka

Nenápadný manželský pár obchodovali s drogami vo veľkom, chceli žiť v luxuse