Keď na jeseň pri natáčaní westernu Rust Alec Baldwin (63) nechtiac zastrelil kameramanku Halynu Hutchinsovú (†42), snažil sa byť pozostalému manželovi Mattovi (40) a synovi Androsovi (9) oporou. To sa ale teraz zmenilo.

Minulý mesiac na neho a ďalších členov štábu totiž Halynina rodina podala žalobu za bezohľadné správanie, ktoré viedlo až k smrti kameramanky. Pozostalí tak narážajú na to, že Baldwin si skúšal cvičnú streľbu zo zbrane, ktorú si nepreveril a v ktorej bol namiesto slepého ostrý náboj.

Bolo to plánované! Šokujúce slová právnikov o streľbe Aleca Baldwina

Sám Baldwin má však na žalobu svoj svojrázny názor. „Dostali sme sa do situácie, keď konkrétni ľudia nemajú až taký záujem zistiť, čo sa skutočne stalo,“ naráža na pozostalých zo strany Halyny.

„Postoj určitej skupiny účastníkov súdneho sporu je taký, že si povedia, že niektorí ľudia majú dosť peňazí, tak prečo sa s nimi neskúsiť súdiť a nedostať z nich prachy…“

Film Joker prináša strach! Pripomenul Američanom streľbu v kine

Svoju vinu na celom incidente herec aj naďalej odmieta. „Veľmi dúfam, že keď vyjdú najavo fakty, nebudem hnaný na trestnú zodpovednosť. Viete, keď vám niekto, ktorého úlohou je zaistiť bezpečnosť zbrane, odovzdá pištoľ so slovami, že je bezpečná, tak sa na to spoliehate. Tak som to robil celý život,“ krčí ramenami.

Krásna dablérka filmových hviezd prišla pri natáčaní o ruku! Chce 2,5 milióna! Herečka jej poslala kyticu