Indická armáda objavila stopy bájneho Yettiho

1421

Značný rozruch vzbudila indická armáda, ktorá na twitteri oznámila, že jeden z jej horských tímov narazil na podivné stopy, ktoré zrejme patria bájnemu Yettimu. Na sociálnych sieťach ale namiesto záujmu žne skôr výsmech.

Skupina vojakov z horského tímu našla v blízkosti základného tábora na hore Makalu v snehu niekoľko stôp s rozmermi 81×31 cm. Armáda dala na sociálnu sieť Twitter správu, že ide o vôbec prvé pozorovanie stôp Yettiho. Armáda vraj všetko dôkladne preskúmala a dospela k záveru, že stopy zodpovedajú yettimu. A iné zviera to vraj byť nemôže.

Zrejme nešlo o vtip, pretože armáda sa téme pomerne intenzívne drží a odráža námietky kritikov. Tie sa začali množiť prakticky okamžite. „Armáda by si mala viac preverovať informácie, než vyhlási niečo tak smiešneho,“ napísal do komentárov jeden z užívateľov Twitteru. Iní jednoducho poukazujú na fakt, že Yetti neexistuje.

Indická armáda si zrejme chcela zvýšiť reputáciu alebo jednoducho prísť s niečím zaujímavým, ale kritika na ňu prší zo všetkých strán. Navyše zábery vôbec samotné vôbec nie sú preukazné a môže na nich byť čokoľvek. Ako došli indickí vojaci k záveru, že patrí zrovna Yettimu, je rovnakou záhadou, ako sama existencia tohto bájneho tvora.

Tajomná sila zmasakrovala horolezeckú výpravu. Muži a jedna žena v hrôze rozrezali stany a polonahí bežali do mrazu