S vianočnými sviatkami je už tradične spätá rozprávka Tri oriešky pre Popolušku a zďaleka to neplatí len v Česku a na Slovensku. Nórska televízna stanica NRK musela vyvracať článok satirického webu Nyhetshjulet, ktorý uviedol, že rozprávku tento rok televízia kvôli ľuďom s alergiou na oriešky nebude vysielať.

„NRK zaznamenala vlnu sťažností od alergikov, ktorí sa cítia dotknutí,“ uviedol Nyhetshjulet, podľa ktorého si článok prečítalo viac ako 80 tisíc ľudí. Stanica NRK túto fámu, na ktorú tak zrejme veľa divákov naletelo, musela vyvracať.

Novinár a jeden z producentov stanice Vidar Eidhammer na svojom Facebooku zverejnil komentár, v ktorom píše o dôležitosti overovania informácií a kritických zdrojov v rámci školskej výučby. Deti by tiež mali upozorniť svojich starších príbuzných.

MUŽI vs. ŽENY: VIANOCE

Tradičné vianočné rozprávku Tri oriešky pre Popolušku uvidia nielen diváci v Nórsku, ale aj v Česku, Slovensku a Nemecku. Tam už s jej vysielaním začala 29. novembra verejnoprávnej ARD. Na programe ale bude na rôznych nemeckých staniciach ešte osemnásťkrát, naposledy potom 6. januára.

TOP: Čoraz viac Nemcov uprednostňuje nemateriálne vianočné želania