Inštalatér sa vydával za gynekológa. Pacientky sa nesťažovali

2046

Niekoľko dní sa ruský inštalatér Anton Jarin (31) vydával za gynekológa a vyšetroval nič netušiace pacientky. Podvodníka neodhalili dokonca ani ďalší lekári z nemocnice.

Kuriózny prípad sa odohral v nemocnici v ruskom Pervouralsky. Jarin sem nastúpil na pozíciu inštalatéra, po nejakej dobe sa ale rozhodol postúpiť v kariérnom rebríčku vyššie. A to rovno na doktora!

Jarin si obliekol lekársky mundúr a potom sa po celej nemocnici predstavoval ako gynekológ a chirurg. Keďže bol v nemocnici predtým ako pacient, prostredie dobre poznal. „Tú nemocnicu poznal dobre a taktiež mená mnohých našich lekárov. Bol veľmi presvedčivý, verili sme, že je to nový doktor,“ prezradil miestny lekár Nikolaj Šajdurov.

Falošný gynekológ ordinoval niekoľko dní a okrem iného vyšetroval aj neplnoleté dievča. Nemocnica ale nezverejnila žiadne bližšie detaily toho, čo sa v jeho ordinácii odohrávalo. Podľa všetkého si ale „žiadna z pacientok na kvalitu jeho lekárskej starostlivosti si nesťažovala“. Podvod odhalila až sama nemocnica a všetko oznámila polícii.

Polícia zistila, že Anton Jarin je ženatý a dokonca má jedno dieťa. V minulosti bol zatknutý za krádež. Polícia sa jeho momentálnym kúskom zaoberá, medzitým sa muž ale zdržiava na slobode a zatiaľ nebol ani zadržaný.