Irónia pestovateľa marihuany: mal na ňu alergiu. Kriminalisti mu zabavili 50 kíl marihuany

1081

Za posledné roky v okolí Brna vôbec najväčšie množstvo marihuany zabavili kriminalisti pri zásahu v Ivančiciach. Takmer päťdesiat kilogramov sušiny objavili na 11 miestach, jej celková cena sa na drogovej scéne pohybuje okolo 100tisíc eur.

 Rozdal úlohy a  zožal 

Systém pracoval spoľahlivo. Boss obstaral semená či rastliny konope, spolupracovníci sa o ne starali a po zbere od nich odoberal celej rastliny alebo sušenú hmotu. Organizoval aj tzv. Páračky.

Polícia ČR

„Niekoľko kamarátov sa cez noc schovalo do garáže, kde zo sušených listov konope trhali upotrebiteľné hmotu. Za odmenu dostali najesť, napiť, prípadne dávku pervitínu alebo kokaín,“ popísal policajt „pracovný“ režim skupiny.

Marihuana v koncovom stave putovala vďaka dvojici odberateľov tiež do Poľska a na Slovensko. „Kilogram predával šéf skupiny za 2500 eur,“ dodal Novotný.

Veľký policajný zásah na marihuanu. Nasadená bola v skalických viniciach

 Šéf mal na drogu  alergiu 

Mladý muž si vďaka miliónovým príjmom užíval. Jazdil na dovolenky, kúpil si luxusné auto. Nemal nikdy konflikt so zákonom, vedľa tejto „fušky“ totiž normálne pracoval. Okolie ho považovalo za bezproblémového človeka. „Zaujímavosťou je, že na marihuanu má alergiu,“ povedal kriminalista.

"Všade tu páchne marihuana, začínam mať závrat," žartoval Djokovič,

Šesť z pätnástich osôb zadržaných pri razii má na krku obvinenie z výroby a distribúcie drog, väčšine hrozí až 10 rokov v base. Podľa polície nie je počet obvinených rozhodne konečný.