Je tu ďalší prípad vyvraždenej rodiny ruských boháčov! 

Protoseni ubodal ženu s dcérou, potom sa obesil

537

Dvaja bohatí Rusi tento týždeň podľa vyšetrovateľov zavraždili členov svojich rodín a potom spáchali samovraždu. Ide o dva prípady, ktoré sa odohrali ďaleko od seba, v Rusku a v Španielsku, a ktorých motívy spolu na prvý pohľad nesúvisia. Spravodajský server Business Insider však popri podobnostiach tragédií zaujalo aj spojenie oboch páchateľov s ruskou bankou Gazprombank.

V prvom prípade agentúra TASS v pondelok s odvolaním sa na informovaný zdroj napísala, že bývalý viceprezident Gazprombanky Vladislav Avajev zabil vo svojom byte manželku a dcéru a následne spáchal samovraždu. Motívom by podľa zdroja mohol byť „domáci konflikt“. Zaujímavé je, že sa prípadom zaoberajú dvaja hlavní moskovskí vyšetrovatelia.

Vystrieľaná rodina známy ruský podnikateľ z Putinovho okruhu! Pracoval tiež pre Putinovu vládu

Druhý prípad sa týka bývalého viceprezidenta ruskej plynárenskej spoločnosti Novatek Sergeja Protoseni, ktorý s rodinou žil vo Francúzsku a v španielskom meste Lloret de Mar s manželkou a dcérou trávil veľkonočné sviatky. Podľa televíznej stanice Telecinco policajti v utorok objavili vo vile, kde sa rodina zdržiavala, tela manželky a dcéry s bodnými ranami. Protosenu potom našli v záhrade obeseného na strome; vedľa ležali zakrvavený nôž a sekera.

Krvavý masaker so sekerou! Muž posekal v Tišnove 6 príbuzných! Päť ich skončilo vo vážnom stave

Súvislosť s ruskou agresiou na Ukrajine či s ekonomickými alebo inými vplyvmi tejto vojny ani podozrenie na spojenie s nejakou kriminálnou činnosťou zdroje správ žiadne nespomínajú. Business Insider však zaujalo, že Protoseni bol hlavným účtovníkom spoločnosti Novatek, napojenej na Gazprombanku.

Sama so svojím vrahom

Server v súvislosti s oboma prípadmi tiež poznamenal, že Protoseni ani Avajev neboli na zozname ľudí, na ktorých boli uvalené medzinárodné sankcie v súvislosti s ruskou agresiou voči Ukrajine.