Jeden korupčný prípad, šesť mŕtvych svedkov!

852

Na Slovensku počas víkendu spáchal samovraždu ďalší z mužov a kľúčových osôb, ktoré mohli vniesť svetlo na niekoľko prípadov v rámci vyšetrovania okolo korupcie v polícii. Špeciálna jednotka NAKA tak prišla vinou samovraždy už o šiesteho kľúčového svedka.

Vlastnou rukou sa mal o život pripraviť František Böhm, ktorému sa v čine pokúsila márne zabrániť manželka. Nanešťastie ju manžel pri potýčke strelil do hrudníka. Následne sa mal sám zasiahnuť do hlavy. K samovražde došlo na chate zosnulého v Plaveckom Štvrtku.

Podľa NAKA mal Böhm úzko spolupracovať s Marianom Kočnerom. Pre neho mal zaisťoval kľúčové informácie z rôznych prostredí štátnej správy a špeciálnych policajných zložiek. Böhm okrem iného údajne spolupracoval tiež s neslávne známym gangom Takáčovcov. Navonok sa mal tváriť ako podnikateľ s pohonnými hmotami.

Ďalší útek odsúdeného mafiána! Polícii utiekol šéf podsvetia, ktorý bol odsúdený v stredu na doživotie.

V posledných mesiacoch si na Böhma posvietila polícia a on sa v súvislosti s tým rozhodol s vyšetrovateľmi NAKA spolupracovať. Jeho výpovede boli kľúčové napríklad v prípade Očistec, kde je súdený Tibor Gašpar, svedectvo mal však poskytnúť aj v kauze Judas proti Milanovi Lučanskému, ktorý tiež spáchal samovraždu.

Ďalšia obeť mafiánskych popráv v Bratislave

Hlavný vyšetrovateľ NAKA Ján Čuril tak má na stole ďalší veľký problém, pretože sa mu postupne začínajú kopiť prípady samovrážd a podivných úmrtí kľúčových svedkov i obvinených. Mimo dve zmieňované samovraždy sa obesili ešte ďalšie traja muži, štvrtý sa zastrelil.

Jeden z najhľadanejších členov slovenského podsvetia sa sám prihlásil polícii! Mysleli si, že je mŕtvy

Z nedávnych prípadov nemožno opomenúť ani pokusy o samovraždu, ktorý spáchala bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská, je tiež názor, že táto samovražda vraj bola hraná.