Päťdesiatdvaročný výrazný člen slovenského podsvetia a jednu dobu jeden z najhľadanejších mužov v krajine je za mrežami. Polícii sa prihlásil sám. Kriminalisti si pritom mysleli, že už je mŕtvy.

Mafiánsky boss sa dostal na slobodu. Prokurátorovi Čižnárovi sa to nepáči

Hľadaný Henrich S. bol podľa polície členom známej zločineckej skupiny takáčovcov. Jednalo sa o veľký gang, ktorý ale odhalila polícia a v máji 2016 pri veľkej razii zadržala 15 jeho členov. Kriminalistom boli známi pre rôznu násilnú trestnú činnosť, ako sú založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, hrubý nátlak, vydieranie, nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami, všeobecné ohrozovanie, poškodzovania cudzej veci, ublíženia na zdraví a iné. Henrichovi sa však pri razii podarilo utiecť a odvtedy ho nikto nevidel.

Boss takáčovcov a ďalších 12 obvinených, stoja pred Špecializovaným trestným súdom

„Henrich bol v pátraní z dôvodu podozrenia na spáchanie niekoľkých závažných trestných činov (založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a vydieranie). Na základe rôznych dôvodov existoval predpoklad, že už nemusel byť medzi živými,“ uviedla slovenská polícia na sociálnych sieťach.

Mafiánska vražda na východe Slovenska. Farmára vydierali, chceli ho obrať pozemky

Podľa správy sa dotyčný polícii prihlásil sám. Stalo sa tak mesiac po podarenej kampani, kedy policajti vtipne rozoslali hľadaným osobám vianočné priania. Zareagoval snáď Henrich práve na neho?

„Ukrýval sa v Tvrdošíne, snažil sa viesť normálny život, mal priateľku, pracoval na stavbách a predstavoval sa ako Adam Kováč,“ doplnila polícia informácie. Čo však bude s obávaným gangstrom ďalej, nie je jasné. Momentálne je však v rukách zákona.

Padli konečne rozsudky za mafiánsky bombový útok v Topoľčanoch