Jedenásťročná vrahyňa Mary Bellová zabila dve deti

2957

V roku 1968 zabila Mary Bellová dvoch chlapcov. Keď po 12 rokoch vyšla z väzenia, bolo jej iba 23 rokov. Z toho vyplýva, že vrážd sa dopustila, keď jej bolo iba jedenásť rokov.

K prvej vražde došlo 25. mája roku 1968. Mary mala mať hneď nasledujúci deň svoje jedenáste narodeniny. Štvorročného Martina Browna vylákala do opusteného domu v anglickom Scotswoodu, kde ho uškrtil. Polícia vec uzavrela ako náhodnú smrť a Mary z ničoho neobvinila.

Lenže Mary začala chodiť do školy a tam sa chválila, že má čo dočinenia s Brownovou smrťou. Tiež sa správala veľmi divoko a dopúšťala sa vandalizmu. Polícia o jej správaní vedela, napriek tomu stále ignorovala jej vyhlásenie, že stojí za Brownovou smrťou.

31. júla Mary spoločne s kamarátkou Normou Bellovou (zhoda mien) zabila trojročného Briana Howa. Opäť ho uškrtila. Nožnicami mu odrezala penis a do jeho mŕtveho tela vyrezala písmeno M. Bol to jasný odkaz.

Polícia vec vyšetrovala a dostala sa k informáciám o tom, že Mary sa objavila po Brianovej smrti pred jeho domom a hlasno sa smiala. To isté urobila aj na jeho pohrebe, keď uvidela jeho rakvu.

Medzitým Norma začala spolupracovať s políciou a vypovedala, čo sa stalo. Tvrdila, že Mary Briana zabila, tá ale pri výsluchu uviedla, že vraždila Norma. Obe dievčatá boli uväznené a čakali na súd.

Sudca pri procese vyhlásil, že jediným motívom Mary Bellovej bola radosť a potešenie z vraždenia. Noviny o nej písali ako o zrodení zla. Porota síce usvedčila Mary ako vínnu, zatiaľ čo Normu oslobodili, lenže nie z vraždy, ale zo zabitia. Svoju úlohu zohral výrok psychiatra, že Mary javí všetky známky psychopatie.

Bola odsúdená do väzenia „Na radosť jej Veličenstva“. To bol bežný právny termín, ktorý znamenal, že dĺžka trestu nebola stanovená a záležalo na rozhodnutí príslušných úradov, kedy bude prepustená. K tomu došlo v roku 1980, po 12 rokoch väzenia. Bola prepustená na zvláštny druh podmienky, keď podľa zákona bola stále vo výkone trestu, ale mohla sa slobodne pohybovať a pracovať.Dostala aj novú identitu, aby mala šancu vôbec začať znova. Inak by ju s jej záznamom žiadna komunita kdekoľvek v Británii medzi seba neprijala. Napriek tomu sa po jej stope vydali novinári, ktorým sa ju nakoniec aj napriek jej novej identite podarilo vypátrať.

Bellová medzitým porodila svoju vlastnú dcéru, ktorá ale o kriminálnej minulosti svojej matky nemala najmenšie tušenie. Boli to práve novinári, ktorí jej túto vec oznámili. Dievčaťu vtedy bolo 14 rokov. Novinári obkľúčili dom a dňom i nocou pred ním kempovali. Rodina utiekla z domu a ďalej o nej nikto nepočul. Bola zaradená do špeciálneho programu a dostala znovu novú identitu. Matka zavraždeného Martina Browna si potom novinárom posťažovala: „Všetko sa točí len okolo nej. Ako jej zabezpečiť ochranu a nezverejniť jej minulosť. Ale čo ochrana obetí? Nemáme rovnaké práva ako vrahovia.“