Milujem Justinovú trojdňovú neoholenú bradu, vyzerá s ňou neskutočne sexy a mužne.
Sexi sa cítim aj bez tony make-upu na tvári. Všetci moji bývalí partneri nástojili aby som s nimi trávila čas nenalíčená.
Mojim veľkým hereckým vzorom je Cate Blanchettová.
„Vo svojom voľnom čase navštevujem kurz fotenia, venujem sa športu, chodím na prechádzky so psom a grilujem v záhrade s kamarátmi. Radšej som domasedom ako party zverom.“
Jessica Biel je zarytou vegánkou a ochrankyňou zvierat. Je členkou niekoľkých organizácií bojujúcich za práva zvierat. Najvýraznejšie však vystupuje v združení PETA známom za agresívne kampane proti noseniu kožuchov.
Naozaj slávnou spravila Jessicu až postava farárovej najstaršej dcéry Mary Camden v rodinnom seriály v Siedmom Nebi.
Počas desaťročného účinkovania v siedmom nebi, Jessica naschvál porušovala zmluvu len aby ju zo seriálu vyhodili. Pre jej vysokú obľúbenosť u divákov jej prešli aj lascívne fotografie ktoré nafotila pre pánsky časopis Gear. Poslednou kvapkou režisérovi však boli vyhlášky typu: „Mary Camden je mŕtva“ po ktorých ju Spelling vyhodil.
Tak ako aj iné ženy aj Jessica trpí „nedostatkami“ svojej postavy. „Po zobudení nikdy nemyslím na to, že patrím medzi najkrajšie ženy na svete. Želala by som si aby boli moje nohy dlhšie a krajšie, také ako majú hráčky volejbalu.“
„Priala by som si aby scenáre písané pre ženy boli v budúcnosti menej povrchné a nespájané len so sexi krivkami herečiek.“
„Najviac ma priťahujú zábavný muži:“
„Bojím sa, že ma Hollywood neberie dostatočne vážne ako herečku pretože som príliš „hot“.“
Jessica sa dostala k hraniu celkom prirodzene. Od útleho veku navštevovala tanečnú školu, hodiny gymnastiky a spevu.  V ôsmich rokoch vyhrala prvý casting do filmu Sandy a ja kde si zahrala rolu Annie.
„Mám panický strach z pavúkov“, priznáva Jessica.
„Vlastním početnú zbierku starých rámov z dioptrických okuliarov.“
V každej zmluve k filmovačke má Jessica špeciálnu kolónku, ktorá hovorí o tom, že mladá herečka sa pred kamerami nikdy nevyzlečie. Bojí sa totiž, že by niekto z filmového štábu mohol zneužiť situáciu, vyfotografovať ju a fotografie následne zverejniť na internete.