Jozef Chovanec zomrel v belgickom väzení! Nebude ho škoda, tvrdila zachraňujúca sestra

2633

Na verejnosť sa pred niekoľkými dňami dostali šokujúce zábery zo zadržania Slováka Jozefa Chovanca, Ktorý zomrel vo februári 2018 v Belgicku po tom, čo ho na letisku zadržala polícia. Jeho zatknutie ale sprevádzali podivné okolnosti a doslova neuveriteľne kruté správanie policajtov. Slovensko žiada vysvetlenie.

Štyri hodiny bez akejkoľvek pomoci.

V cele plnej moču a výkalov dlhé minúty umieral slovenský podnikateľ, tridsaťdeväťročný Jozef Chovanec. Potom, čo šokujúce zábery z cely obleteli celé Belgicko, o prípade informovali tamojšie veľké denníky a venujú sa mu prakticky všetky slovenské médiá.

Jozef Chovanec prišiel o život vo februári 2018 po potýčke s políciou v belgickom meste Charleroi. Podľa informácií belgických médií mal muž nastúpiť do lietadla smerom do Bratislavy bez platnej letenky, a preto ho letisková polícia na žiadosť pilota zavrela do cely predbežného zadržania. Ale nie je jasné ako sa mohol dostať bez letenky do lietadla pri toľkých kontrolách! Už v tej chvíli sa muž správal čudne. Lekár však údajne jeho vyšetrenie nevykonal. Cez mreže len konštatoval, že zadržiavanie nič nebráni.

Jozef následne po zhruba dvoch hodinách začal upadať do veľkého záchvatu, mlátil hlavou o stenu a sústavne sa pokúšal o sebapoškodzovania. Až potom sa mu do cely vydali „pomôcť“ policajti. Pritlačili ho na matrac potom, čo muž údajne proti nim zaujal útočnú polohu.

George Floydovi v tele našli syntetický opioid a zvyšky konope. Pitva mu odhalila aj koronavírus  

Medzitým, čo on umieral, sa mu mali smiať, a dokonca napodobňovať hajlovanie, pretože si mysleli, že muž je Nemec. Šestnásť dlhých minút sa muž v záchvate dusil, nakoniec bol ho v kóme previezli do nemocnice, kde zomrel.

Nežný obor, ako mu hovorili sedel za ozbrojenú lúpež päť rokov. Georgi Floyd, muž kvôli ktorému prepukli v USA násilné rabovačky

Príčinou smrti bolo mechanické udusenie. Zdravotná sestra sa podľa Noviniek mala vyjadriť, že „v žiadnom prípade to nebude veľká strata, pokiaľ o neho prídu“.

Prípad vzbudil veľkú vlnu reakcií. Priatelia i rodina muža pôvodom z Terchovej oplakali. Uviedli, že v Belgicku dlhodobo podnikal, vlastnil stavebnú firmu a najímal robotníkov na rôzne práce. V krajine mu ale došli prášky, ktoré pravidelne užíval, preto sa potreboval rýchlo dostať domov. Namiesto toho ale zomrel.

Zákrok polície aj jej následné správanie odsúdila slovenský parlament a označil ho za veľmi hrubé. Slovensko teraz žiada od Belgicka jasné vysvetlenie, pretože má pochybnosti o tom, že neboli zachované základné ľudské práva jej občana.