Jozefa obvinili zo zabitia ťažko chorého syna Dominika (†24)! 

Bola to nehoda, alebo eutanázia?

921

Dočká sa konečne oslobodenie? Možno Jozefovi z Popradu teraz svitla opäť nádej. Muž bol v minulosti obvinený zo zabitia svojho ťažko chorého syna Dominika (†24). Nakoniec bol odsúdený za zabitie z nedbanlivosti. Otec však stále trvá na tom, že chcel svojho potomka zachrániť a konal správne. Jeho prípad sa dočká preskúmania.

Jozef strávil vo väzobnej väznici dlhých 8 mesiacov a 22 dní. Obvinený bol z toho, že úmyselne odpojil od prístrojov syna Dominika. Za to mu hrozil dokonca doživotný pobyt za mrežami. Jeho prípadu sa ujal právnik Daniel Lipšic, ktorý dosiahol prekvalifikovanie činu na usmrtenie z nedbanlivosti. Súd Jozefovi nakoniec vymeral trest väzenia v dĺžke väzby.

 O Dominika sa staral  24 rokov 

Muž však stále trval na tom, že je nevinný. Teraz bolo vyhovené jeho sťažnosti. Ústavný súd zrušil rozhodnutie Najvyššieho súdu, ktorý zamietol dovolanie. Jozef stále verí, že sa konečne dočká spravodlivosti. Dlhých 24 rokov sa totiž o Dominika staral deň čo deň, noc čo noc spoločne so svojou manželkou. Boli to vyčerpávajúce roky, ale obaja robili pre syna všetko, čo mohli. Smrť Dominika bola tragická.

„Na Dominikov odchod som bol pripravený, ale ani v najhoršom sne by som si nepomyslel, že za jeho smrť skončím za mrežami,“ vyhlásil Jozef. Dátum 26. septembra 2015 si bude pamätať do smrti. Ide o deň, kedy Dominik zomrel. Syn mal ťažko poškodené srdce a mozog. Rodičia sa pri jeho lôžku striedali. Chvíľu spal otec, potom zase matka. V čase úmrtia u neho ale bol len Jozef. Mama bola v nemocnici.

Chorých nad 75 nechávame zomrieť, hovorí slovenská lekárka o hrôze v Španielsku

Namiesto zavolanie záchranky chcel pomôcť synovi sám 

Záchranka vtedy priviezla Dominika domov okolo poludnia z popradskej nemocnice. V nej bol tri dni na ARO po výmene dýchacej kanyly. Jozef si práve odskočil na toaletu, keď sa jeho syn začal dusiť. Ihneď, ako sa k nemu vrátil, sa mu pokúšal odsávať hlieny a začal ho oživovať. Išlo o sekundy. Podľa svojich slov nemal čas na to, aby zavolal záchrannú službu. Rozhodol sa totiž jednať na vlastnú päsť.

Keď Jozef zistil, že Dominik zomrel, premohol ho smútok. Aj keď bol už päť rokov abstinentom, otvoril fľašu a nalial do seba alkohol. „Bol to emočná šok, prestal som vnímať jeho smrť. Až za pár hodín som sa spamätal a povedal som susedovi, aby zavolal pohrebnú službu,“ vysvetlil muž. Sused zavolal záchranku a lekárka z nej zalarmovala políciu. Tá poňala podozrenie, že Jozef syna odpojil od prístrojov.

Posledné slová vedca († 104) pred smrťou. „Na čo čakáme ?!“

 Jozefovi pomohla  viera 

Ešte v ten deň skončil vo väzbe. V cele strávil 266 dní. Nad vodou ho držala viera. „Modlil som sa k synovi, on už tu na zemi bol svätým. Predvolanie mi doručili 13. mája na prvé fatimské zjavenie a hlavné prejednávanie bolo 13. júna na druhé fatimské zjavenie. Trvalo do 17. júna, pričom prvýkrát sa Panna Mária zjavila v roku 1917. Zapísal som si, že v ten deň ma prepustia z väzby,“ povedal Jozef.

Skutočne sa tak stalo. Jozefova manželka ich trojizbový bezbariérový byt vymenila za jednoizbový v čase, keď bol vo väzbe. On sa tak nemal kam vrátiť. Pomocnú ruku podala vtedy Jozefovi jeho sestra. Za vraždu odsúdený nebol, čin bol prekvalifikovaný ako neúmyselné zabitie. Ani s tým však Jozef nesúhlasí a dúfa, že sa všetko na dobré obráti a on sa dočká spravodlivosti.

Ako prežívajú posledné chvíle vaši domáci miláčikovia pred smrťou. Veterinári prezradili, čo sa so zvieratkami deje

 Druhý syn sa k otcovi  opäť hlási 

Po smrti Dominika sa s ním rozviedla manželka a jeho druhý syn Boris (16) sa s ním na nejaký čas prestal baviť. „Štyri roky som sa modlil, navštevoval púte, bol som vo Fatime aj v Lurdoch. Oplatilo sa! Vlani na jeseň ma môj syn sám od seba vyhľadal,“ uzavrel Jozef. Šťastie sa na neho začalo naozaj usmievať. Na jednej z pútí totiž spoznal svoju súčasnú lásku Mariku (57).

Eutanázia