K životu stačí 25 m². Tak „veľký“ je moderný minidomček

2159

Vo svete je stále populárnejšie bývanie na čo najmenších obytných plochách. Má to niekoľko dôvodov. Ľudia chcú bývať v mestách, ale tie nie sú nafukovacie, teda sa musia uskromniť a uspokojiť sa s najnutnejším obytným zariadením.

Ďalším dôvodom je aj to, že ľudia doma trávia čím ďalej menej času. Väčšinou cez deň pracujú a domov sa chodia len vyspať. Tomuto novému životnému štýlu skvele zodpovedá návrh domčeku s moderným dizajnom.

Najprívetivejšia na minidomčeku je cena. Stojí rovnako ako garsónka v menšom meste, teda 50 tisíc eur. Poskytuje nám ale viac súkromia. Rozlohou i rozvrhnutím miestností nám minidomček jednoizbový byt naozaj pripomína. Avšak je tam to najnutnejšie, a navyše to dobre vyzerá!

Môžeme si vybrať z troch variantov

Existujú 3 varianty minidomčeku. Líšia sa veľkosťou obývateľnej plochy. Ten najmenší má 25 m², stredný má 33 m² a ten najväčší 44,5 m². V prvých dvoch sa jedná o 1+kk. V tej najväčšej možnej variante máme dokonca oddelenú spálňu. Ani u jedného z prevedení nechýba vonkajšia, drevená terasa, ktorá má kompenzovať menšie vnútorné priestory.

Celé zariadenie je veľmi prakticky uspôsobené. V domčeku je kuchynský kút s priestrannou chladničkou, jedálenský stolík so stoličkami, dvojlôžková posteľ, ktorá sa cez deň zloží do pohovky, a dokonca aj malý pracovný kút. Toaleta so sprchou je oddelená.

V projekte, ktorý bol zacielený na moderné, praktický a cenovo dostupný domček sa angažovala spoločnosť AVAVA Systems. Model domčeku je pomenovaný Britespace, na jeho vytvorení sa podieľali architekti a inžinieri z AVAVA Systems.

Nie sú potrebné žiadne murované základy

Na stavbu domu nie je potrebné nič murovať. Praktická je aj jeho stavba. Najmenší model má 64 komponentov, ktoré sa dajú zostaviť v priebehu jedného dňa. Samozrejme si môžete zvoliť vybavenie a interiér podľa svojej ľubovôli. Podľa vášho výberu sa odvíja aj cena domčeka. Model s rozlohou 25 m² príde na 60 tisíc dolárov.

Za príklad praktickosti sa dá spomenúť rodina zo San Franciska. V tomto domčeku býva pár dôchodcov na záhrade vlastných detí. Vyriešili tak problém dvojgeneračného bývania pomocou Britespace domčeka. Oba páry majú súkromie a zároveň ich od seba delí len záhrada.