Kam zmizla z Vatikánu pätnásťročná Emanuela Orlandi

1307

Záhadný príbeh zmiznutého dievčaťa Emanueli je dodnes nevyriešený. Mohla za jej zmiznutie talianska mafia, tureckí fanatici alebo ju nechali zmiznúť pedofilní vatikánski preláti?

Naposledy videli Emanuelu 22. júna roku 1983, keď sa vracala z hodiny hudobnej výchovy. Dcéra vatikánskeho predstaviteľa zmizla a nikto ju už nikdy nevidel. Od začiatku sa hovorilo o tom, že jej zmiznutie má nepochybne kriminálne pozadie.

Jej telo sa nikdy nenašlo. Až po takmer štyridsiatich rokoch od jej zmiznutia sa začalo vyšetrovanie uberať tým správnym smerom. Rodina Orlandi dostala fotografiu, na ktorej bola zachytená hrobka v podzemí Vatikánu. Na fotke bol odkaz – pozrite sa, kam ukazuje anjel. Pri hrobke skutočne je mramorová socha anjela. List sa stal ihneď predmetom záujmu vatikánskych úradov, ale aj polície.

Fotka totiž niesla skryté posolstvo. Hrobka patrila nemeckému princovi, ktorého pápež Pius IX. menoval arcibiskupom, a jeho žene. Anjel je umiestnený nad hrobkou a v rukách drží ceduľku s latinským nápisom Odpočívaj v pokoji. Je na ňom tiež dátum, ale ten je iný ako dátum na hrobke. A podľa vedeckej analýzy bola samotná hrobka najmenej raz otvorená.

Nechutné! Po orálnom sexe, kňaz vypláchol svätenou vodou deväťročnému chlapcovi ústa

Podľa všetkého sa niekto snaží upozorniť, kde sa nachádza telo nebohej Emanuel. Zrejme je v hrobe v podzemnom cintoríne pod Vatikánom. Kto ju ale uniesol a prečo? Teórií bolo veľa. Hovorilo sa o mafii, o pedofilných kňazoch, snaha o vydieranie alebo ukájanie sexuálnych chúťok. Ďalšie teórie hovorili o únose v snahe vymeniť dievčinu za zajatého Mehmeta Ali Agcu, ktorý bol odsúdený za atentát na pápeža Jána Pavla II. S tým súviselo aj zmiznutie ďalšieho dievčatá v rovnakom roku, ktorá tiež zmizla bez stopy. Išlo o Mirellu Gregori. Do únosu oboch dievčat bola údajne zapletená turecká extrémistická organizácia Šedí vlci, ktorá chcela oslobodiť Agcu. Nič z toho sa nikdy nepotvrdilo.

Nie je to prvýkrát, čo sa neznámi ľudia snažili upozorniť na kľúčové stopy v prípade. V roku 2005 ktosi volal do talianskej televízie a tvrdil, že Emanuelino telo leží v hrobke známeho gangstra Enrica De Pedis. De Pedis bol zastrelený v roku 1990 a pochovaný v chráme svätého Apolinára. V ňom je pochovaných mnoho vrcholných predstaviteľov cirkvi, vrátane kardinálov a arcibiskupov. Úrady hrobku De Pedisa otvorili a nenašli vôbec nič podozrivého.

Vrátila sa v Poľsku evanjelická cirkev do stredoveku? Šialení kňazi pálili pred deťmi detské knihy ako Harry Potter

Podľa bývalého exorcistu Gabriela Amortha Emanuela mohla byť unesená, aby slúžila ako sexuálna otrokyňa na divokých večierkoch cirkevných hodnostárov, ktoré sa údajne vo Vatikáne konali. Do organizovania týchto orgií boli namočení aj miestni policajti, ktorí údajne vytipovávali dievčatá na tieto akcie. Samozrejme oficiálne sa nikdy nič nepotvrdilo ani nepreukázalo. Rodina Orlandi tak stále čaká na to, až sa telo nájde a dávny zločin sa konečne vyšetrí. Úrady teraz zvažujú, či dôjde k otvoreniu hrobky, ktorá bola označená na fotografii. Ak to prinesie nejaký posun vo vyšetrovaní, sa ešte len uvidí.