Na Slovensku aj v zámorí si získal veľký obdiv a uznanie. Hokejový obor Zdeno Chára, ktorý v 42 rokoch bude v budúcej sezóne NHL najstarším hráčom prestížnej súťaže, má popri obrovskej výšky ešte jednu veľkú vlastnosť – je ohromne skromný. Aj keď v najlepšej lige sveta hrá cez 20 rokov, nikdy sa necítil byť hviezdou. Kapitána Bostonu však veľmi baví, keď so svetovými celebritami nadväzuje priateľstvo. Jedným z Chárových kamarátov je vraj aj výstredný zápasník MMA Conor McGregor.

Než sa však prvýkrát stretol s írskym bojovníkom, nemohol sa na neho ani pozrieť v televízii. Povestnému pohodárovi Zdenovi Chárvi bolo vraj dlho proti srsti správaniu Conora McGregora, ktoré predvádza počas zápasov v klietke. Keď sa ale najslávnejší bitkár MMA tento rok v marci v rámci oslavy Dňa svätého Patrika objavil v šatni Boston Bruins, slovenský matador po osobnom stretnutí zmenil názor. Slávny rodák z Trenčína si s ním porozumel a dokonca udržujú pravidelný kontakt.

„Keď som s ním hovoril, pochopil som, že história bojového športu potrebuje podobné typy. Musí vyvolať konflikt. Ľudia to inak nebudú sledovať. Predsa len, súboj je niekedy len raz za rok a potrebuje ho predať. To nie je ako hokej, že sa hrá každý druhý deň a vždy máte vypredané. Je to iná kultúra a mentalita. Ak ju nepochopíte, tak si myslíte, že Conor je blázon. Pritom v súkromí je normálny chlapík, ktorý potrebuje zaopatriť rodinu,“ povedal Chára v rozhovore pre šport.sk.

Vytrvalý hokejista, ktorý finále Stanley Cupu dohrával so zlomenou čeľusťou, priznal, že sa teraz dokáže do McGregora vcítiť. „V jeho prípade ste buď megahviezda, alebo nikto. Kariéra bojovníka je krátka a pás vám chcú zobrať stále noví vyzývatelia, čo je veľmi náročné na psychiku,“ myslí si skúsený obranca merací 205 cm, ktorý vedľa červenovlasého bojovníka MMA má dlhoročný kamarátsky vzťah s legendárnym a stále nekončiacim Jaromírom Jágrom.

Kladniansky boss, ktorý sa aj v 47 rokoch chystá na novú sezónu v extralige, je podľa Cháru absolútny extrém. „Je jeden z milióna, úplným unikátom. Keby nešiel na tri roky do Ruska, tak by mal v NHL odohraných 2000 zápasov. Už len tisíc stretnutí je obrovská meta. V priemere na to musíte odohrať šestnásť sezón. Je neuveriteľné, čoho Jaromír dosiahol, rovnako ako, že stále hrá. Stále má vášeň pre hokej,“ dal poklonu o päť rokov mladší hokejista svojmu bývalému parťákovi.

Hokejisti Slovana sa rozlúčili s fanúšikmi v poslednom domácom zápase víťazstvom

Jágrom však Chárov zoznam hviezdnych priateľov nekončí. Bostonský líder si veľmi dobre rozumie aj s Tomom Bradym, veľmi úspešným hráčom amerického futbalu. S víťazom šiestich Super Bowl si predovšetkým píše a volá, na osobné stretnutie ale nemajú práve čas. Brady je vraj veľmi zaneprázdnený aj mimo sezóny. Za manželku má svetoznámou supermodelku Gisele Bündchen. Chára si myslí, že spolu so speváčkou Beyoncé a raperom Jay-Z tvorí možno najznámejšie pár na svete.

Finančné problémy s meškajúcimi výplatami sú aj v českom hokeji