Tak už je to jasné. Apple oznámil, že svoj nový kampus za päť miliárd dolárov otvorí v apríli. Než sa tam všetkých 12 000 pracovníkov presťahuje, bude to chvíľu trvať. Apple odhaduje, že v plnej pracovnej sile tam budú asi za šesť mesiacov.
Apple svoj kampus nazýva Apple Park a okrem kancelárií tam budú napríklad:

1. centrum pre návštevníkov s Apple Store a kaviarňami pre verejnosť,
  2. obrovské fitnes centrum,
  3. oblasť pre výskum a vývoj,
4. bežecké trate,
5. ovocný sad, lúka, rybník.

Apple začal na svojom Apple Parku pracovať v roku 2013. Už Steve Jobs túžil vybudovať miesto plné inovácií pre budúce generácie a práve po ňom je pomenovaná aj jedna miestnosť s 1000 sedadlami – Divadlo Steva Jobsa. Stevovi by 24. februára bolo 62 rokov a toto bol od Applu darček.
    „Stevova vízia sa pretiahla ďaleko za hranice jeho času. Prial si, aby sa Apple Park stal domovom inovácií pre budúce generácie,“ opísal Tim Cook. „Pracovné priestory a parky sú navrhnuté tak, aby inšpirovali náš tím a boli šetrné k životnému prostrediu. Podarilo sa nám vybudovať jednu z najviac energeticky úsporných budov na svete, kampus pobeží výlučne na obnoviteľných zdrojoch energie.“

Apple Park navrhnutý v spolupráci s Foster + Partners má strešnú solárnu elektráreň, nepoužíva klimatizáciu ani kúrenie.