Kanonier Cheechoo: BRATISLAVA JE SKVELÉ MIESTO PRE HOKEJ I RODINU

1510

V NHL si odohral osem plných sezón, štartoval v takmer 600 zápasoch. Ako si spomínaš na časy, keď si pôsobil v najlepšej lige sveta?
Na roky strávené v NHL mám len tie najlepšie spomienky, mal som tú česť nastupovať v drese San Jose Sharks po boku veľkých hokejových hviezd tej doby. Zaknihovali sme niekoľko skvelých úspechov a roky v prvom tíme som si skutočne veľmi užil.

V sezóne 2005/2006 si sa stal v drese San Jose dokonca najlepším strelcom celej ligy…
Bola to veľká vec a neskutočný pocit streliť najviac gólov v NHL. V spomínanej sezóne sme celé mužstvo tvrdo pracovali, mne sa darilo nad očakávania. Samozrejme za góly môžem vďačiť aj skvelým spoluhráčom. Toto ocenenie vyhráva v sezóne vždy len jeden hráč, bezpochyby je to pre mňa najväčší individuálny úspech v kariére.

V lete 2013 si sa presunul do Európy, čo rozhodlo pre pokračovanie v kariére v KHL?
Mal som za sebou niekoľko sezón v NHL, odohral som dosť zápasov, nebol som najmladší a prekonal som tiež rôzne zranenia. Pravdou je, že bolo veľmi ťažké prebojovať sa na stálo do prvého mužstva a ja som chcel hrať hokej na top úrovni. Práve to mi ponúkla nadnárodná KHL. Vstúpiť do súťaže považujem za skvelý krok vo svojej kariére.

Presun z USA do Európy aspoň čiastočne uľahčil Medveščak Záhreb, ktorý sa vyznačoval severoamerickým štýlom hokeja.
V prvej sezóne v KHL som sa cítil veľmi dobre, utvorili sme v Záhrebe skvelú partiu. V tíme som hral so svojimi zámorskými kamarátmi. Mali sme vynikajúcu sezónu, nazbierali dosť bodov a Medveščak sa okamžite dostal do play off. Spoločne aj s rodinami sme rozhodli pre presun do Dinama Minsk. Po dvoch rokoch v Bielorusku prišiel čas vyskúšať niečo nové.

Rozhodnutie padlo pre HC SLOVAN…
Slovan mi svojou hrou a schopnosťou vyrovnať sa najväčším mužstvám ligy bol vždy sympatický, preto keď prišla ponuka príliš som neváhal. Každoročne má mladé konkurencieschopné mužstvo, ktoré chce vyhrať a dosiahnuť úspech v každom zápase, čoho príkladom sa stala aj minulá sezóna, kedy ste dosiahli na play off a potrápili veľkého favorita z CSKA Moskva.

Pamätáš si na nejaký konkrétny zápas proti Slovanu?
Nemám v pamäti takto narýchlo nejaký špecifický zápas, Slovan sa však vždy vyznačoval rýchlou a nepríjemnou hrou. Robil nám dosť starostí, nikdy to neboli ľahké zápasy. V pamäti mi však zostala neskutočná atmosféra počas bratislavských zápasov, ľudia hokej zbožňujú, fandia celý zápas. Veľmi to pomáha domácemu celku a naopak robí zápas ťažším pre hostí. Teším sa na vypredanú halu.

Poznáš niekoho zo svojich budúcich spoluhráčov?
Mojim dobrým kamarátom je Ivan Švarný, s ktorým som hral v Amerike a neskôr sme sa stretli v Diname Minsk. Mojim najobľúbenejším spoluhráčom v Medveščaku bol kanadský brankár Barry Brust, ktorý je vynikajúci a dokáže držať mužstvo nad vodou. S chlapcami som bol aj v kontakte, klub mi odporúčili.

Prídeš do Bratislavy aj s rodinou?
Áno, je pre mňa dôležité byť s rodinou. Manželka i synček sú so mnou po celý rok. Chlapec rastie, má 5 rokov a s obľubou chodí sledovať moje hokejové zápasy. Pre rozhodnutie hrať za Slovan zavážilo aj Bratislava, ktorú mi vychválil Ivan Švarný. V meste je podľa dostupných informácii dobrý výber škôl. Syn navštevoval v Minsku tzv. poldennú školu, chceme aby u Vás už chodil do školy regulérne s ostatnými žiakmi. Pravdepodobne sa tiež pridá k najmladším hokejistom HC SLOVAN.

Ako vyzerajú tvoje aktuálne dni?
Spolu s rodinou žijeme na Floride, kde aj trénujem. Začal som zhruba dva týždne dozadu. Najskôr v posilňovni, aktuálne sa pripravujem už aj dvakrát do týždňa na ľade.

Stihol si po ťažkej sezóne aj dovolenku?
Áno, dopriali sme si s rodinou niekoľko dní voľna, boli sme v Afrike, v Egypte. Zúčastnili sa aj Safari, bol to skvelý zážitok.

Aké sú tvoje ciele do novej sezóny?
Dôležité sú pre mňa tímove ciele. Ja sa budem snažiť odvádzať pre celé mužstvo maximum, pomôcť svojimi gólmi a bodmi k postupu do vyraďovacej časti súťaže. Chcem aby bol Slovan opäť v play off, máme výborných hráčov, skvelého gólmana a medzi najlepšími mužstvami sa už môže stať čokoľvek.

hcslovan