Karla Tuckerová tesne pred popravou konvertovala na kresťanstvo, ale nezachránilo ju to

1980

Karle Tuckerovej život rozdal zlé karty, a tak bolo len otázkou času, kedy sa stane niečo moc zlé. Došlo k vražde, ktorá skončila prvou popravou ženy v Texase od roku 1863.

Matka Karly bola grouppie, teda žena pohybujúca sa okolo slávnych kapiel, ktorým poskytovala sex. Niekedy za peniaze, niekedy zadarmo, ako kedy a ako kde. Karla sa tiež veľmi rýchlo naučila matkinmu remeslu a predávala svoje telo ako prostitútka. Začala tiež brať drogy a stýkať sa so zlou spoločnosťou. Skrátka mala nakročené do poriadneho maléru, ktorý skôr či neskôr musel prísť.

Vo svojich dvadsiatich rokoch, keď už mala za sebou jedno veľmi krátke manželstvo, sa pohybovala okolo skupiny motorkárov. Tam stretla dvojicu bratov Shawn and Jerry Lynn. Tí ju zoznámili s mužom menom Daniel Garrett s ktorým o štrnásť rokov starším začala chodiť.

Problémy mala ale hlavne so Shawn Lynnom. Ten jedného dňa prišiel s motorkou priamo do jej obývačky a vypustil doň výpary z výfuku. Niekoľkokrát sa s ním tiež pobila, raz ho dokonca udrela do oka a urobila mu monokel. Séria ich vzájomných konfliktov vyvrcholila 13. júna roku 1983. To sa Tuckerová vlámala spoločne s mužom menom James Liebrandt do Lynnovho domu a chceli mu tam ukradnúť jeho motorku. Lenže Lynn sa prebudil a načapal ich, ako mu sliedia po dome. Obaja sa ho snažili presvedčiť, nech nevolá políciu a neobviňuje ich z vlámania. To sa im ale nepodarilo, takže spoločne Lynna ubili kladivom a krompáčom.

Až potom si všimli, že pod posteľou je schovaná ďalšia osoba, hrôzou bez seba sa chvejúca Deborah Thorton, Lynnova milenka. Vytiahli ju a ubili rovnako hrozným spôsobom. Tuckerová neskôr vypovedala, že s každým úderom krompáče prežívala orgazmus.

Vrahovia ušli len s krabicou náhradných dielov a nejakými peniazmi, ktoré ukradli v Lynnovom dome. Vražedné nástroje aj mŕtve telá nechali, kde boli. Na druhý deň ich objavil Lynnov kamarát z práce Gregory Traver. Polícii netrvalo ani mesiac a oboch páchateľov zatkla pre podozrenie z dvojnásobnej vraždy. Obaja boli súdení zvlášť, Tuckerová vypovedala proti Garettovi, čo jej malo umožniť vyhnúť sa obvineniu z vraždy, ale nakoniec bola práve z tohto obvinená a dostala trest smrti.

Vo väzení sa z nej pri čakaní na popravu stala bigotná kresťanka. Vzala si dokonca väzenského kaplána Dana Browna. Svadba sa konala v budove väzenia.

Za to, aby nebola popravená, sa prihováralo veľa ľudí vrátane pápeža Jána Pavla II., Talianskeho premiéra alebo dokonca brat zavraždenej Thortonovej. Sama Tuckerová sa obhajovala tým, že v čase vraždy bola pod vplyvom tvrdých drog, inak by vraj podobný čin nespáchala. Sľubovala, že pokiaľ ju sudca ušetrí smrti, bude celý život bojovať za to, aby ľudia v sebe nachádzali dobro a odvracali sa od zla. Ani to jej ale nepomohlo a bola 3. februára roku 1998 popravená smrtiacou injekciou. Bola tak ešte len prvou ženou od roku 1863, ktorú v Texase popravili.