Jeden je narodený v znamení škorpióna druhý v znamení býka. Spojením tejto kombinácie vzniklo duo Michal a Tomáš (Hector Loco a Tomi Ray). Ak veríte na náhodu, tak ďalšie riadky ani nečítajte, pretože Miško a Tomi sú bratranci, ktorí si preskákali v svojej minulosti nie len pekné či príjemné zážitky a skúsenosti, ktoré ich práve spojili a priviedli až sem. Prešli si od úplného dna cez boj, pády, búrky až do súčastnosti, vďaka čomu sú tým kým sú a sú tam kde sú. Obaja sú cieľavedomí,inteligentní, majú radi slobodu, pohyb, šport a tanec. Sú vďační za každú vec, situáciu či osobu, ktorá ich v živote stretla. Nemajú radi pretvárku, aroganciu ani povyšovanie a idú si za svojim snom, bez ohľadu na akékoľvek prekážky.

limiteros-01

Obaja sa športu a cvičeniu aktívne venujú od 15 rokov. Najprv navštevovali klasické posilovne, až neskôr sa začali venovať Kalistenike. Michal si so svojími kamarátmi vybudoval vlastný workoutový park, pri jazere Veĺký Draždiak v Petržalke. Spolupráca Miška a Tomiho sa začala práve tu, asi pred troma rokmi, kedy Tomi pridal ruku k budovaniu práve spomináného workoutového parku. Za krátku dobu sa toto preliezkové ihrisko stalo obľúbeným miestom nadšencov športu.

kde-je-limit-11

Chalani začali spolu intenzívne cvičiť, stretávať sa a vymýšľať aká bude ich spoločná cesta ďalej. Neskôr prišla ponuka účinkovať vo videoklipe pre speváka Eusebia a producenta Petra Pana. Práve tu si obliekli svoje prvé spoločné kostýmy, v ktorých zabávali dievčatá. Bola to ich prvá show, z ktorej vznikol nápad Spoločných vystúpení. Takto vznikla myšlienka „zarábať si cvičením“.

kde-je-limit-12Nedávno otvárali nový workoutový park v Jarovciach. Toto ihrisko vybudovali pod značkou ich firmy PRESVET a je zaujímavé tým že je postavené celé z dreva. Nemusím podotýkať, že obe ihriská si chlapci vybudovali sami s dobrovoľníkmi. Od zháňania materiálu cez rezanie, brúsenie, šmirgľovanie, stavanie až k výslednému obrazu.

limiteros-02

kde-je-limit-10kde-je-limit-06

Kto sú LIMITEROS?

Najskôr boli dvaja a neskôr sa k ním pridali aj ostatný. Komunita sa vyznačuje tým že jej členovia si navzájom pomáhajú, rešpektujú sa a zdieľajú svoje skúsenosti s ostatnými. Nikdy sa nevzdávajú a vždy robia všetko najlepšie ako vedia. Majú pozitívny postoj a žijú v súlade s prírodou. Uznávajú vedomý životný štýl. Ich poslaním je tvoriť a robiť zo sveta krajšie miesto. Vzory ktoré udávajú sú prirodzené a nenásilné. Prijímajú medzi seba všetkých bez ohľadu na vek, pohlavie, farbu pleti alebo vierovyznanie. Veria že spoločnými silami dokážu robiť veľké veci a ich krédom je žiť naplno tu a teraz. Chalani majú v pláne založiť v blízkej budúcnosti aj športový klub, ktorý bude vychovávať ďalšie generácie nadšencov zdravého a vedomého životného štýlu.

kde-je-limit-09kde-je-limit-08

Takže je zjavne očividné, že LIMITEROS dávajú do toho aj srdce. A takto z dvoch LIMETEROSuž deviati a stále prijímajú nových členov. Chlapci neustále zháňajú podporu a sponzorov. Ak by ste sa ich rozhodli podporiť uvádzam internetovú adresu: www.facebook.com/limiteros na Facebooku.Pre sponzorov robia dobré meno, rôzne videoblogy či recenzie sú ich vizitkou.

 

Kristína Štrbavá