Hollywoodsky herec Keanu Reeves je veľký fanúšik do motoriek. Čo na tom, že ho skoro stáli život! Na motorkách jazdí denne za každého počasia. Túto vášeň pred pár rokmi pretavil v biznis, keď sa svojim známym založili firmu a začali stavať vlastné motocykle.
Na rozdiel od mnohých iných motorkárov Reeves jazde na dvoch kolesách prepadol až v dospelosti. Čoby teenager vyrastajúci v kanadskom Toronte bol skôr posadnutý ľadovým hokejom. „Začal som, keď mi bolo 22,“ spomína Reeves. „Natáčal som v Mníchove a isté dievča tam okolo filmového štúdia jazdila na nádhernej motorke. Jedného dňa som ju požiadal, aby mi ukázala, ako sa jazdí na motorke. Ako som sa vrátil do Los Angeles, kúpil som si prvú motorku.“
Odvtedy Keanu motorkám prepadol. Keď práve nenatáča, cestuje na dvoch kolesách. S priateľmi sa vybral na motorkárske tripy cez Big Sur v Kalifornii, cez severnú Austráliu, až po Napoleonovej ceste vo Francúzsku. Kedykoľvek nakrúcal mimo Los Angeles, vždy si tam kúpil ojazdenú motorku a jazdil na nej. Keď s natáčaním filmu skončil, motorku opäť predal. Jeho rukami tak prešlo pekných pár rôznych strojov, nielen jeho obľúbené Norton Commando, ale prakticky všetko, od športových motoriek Suzuki cez Harley-Davidson až po choppery.

„Jazdiť na motorke je jedna z najlepších veci, ako si vyčistiť hlavu a len si užívať rýchlost a pohyb,“ vysvetľuje herec, prečo tak miluje jazdu na dvoch kolesách.

Táto vášeň ho však takmer stála aj život. Pred pätnástimi rokmi mu po nehode pri riskantnom nočnom preteku démonov v kalifornskom kaňone Topanga zostala na bruchu veľká jazva. Mal dolámané rebrá, natrhnutý pankreas a podľa lekárov prežil len zázrakom. Od motoriek ho to ale neodradilo. „Keď totiž nemôžem robiť to, čo chcem, necítim sa slobodný. Vo svete motoriek som voľný, je to môj život, ale s pretekmi som včas prestal,“ povedal herec.Asi pred desiatimi rokmi sa Reeves zoznámil s významným staviteľom motoriek Garde Hollinger a spoločne v Kalifornii založili firmu Arch Motorcycle. Predvlani uviedli na trh prvý predajny kus motocykla nazvaného KR GT-1. Ten bol de facto vyrobený na základe motorky, ktorú Hollinger predtým postavil Reevesovi na mieru podľa jeho prianí a potrieb. Keanovi sa tak veľmi páčila, že ju chcel zdieľať aj s ostatnými. „Ergonómia, to ako sa ovládala, nikdy som nejazdil na také motorka, ako bola táto,“ tvrdil herec. Kedykoľvek sa na ňu posadí, cíti sa šťastný. Ak vás zaujíma, čo nového herec v oblasti motoriek teraz vyvíja a ponúka na trh, navštívte webové stránky jeho firmy Arch Motorcycle Company.