Keď vás bolí hlava

1706

Ak sa chcete týmto problémom vyhnúť, mali by ste denne cvičiť niekoľko nasledujúcich cvikov.

Sadnite si pohodlne do kresla a dvihnite pravú ruku, akoby ste si chceli podoprieť hlavu. Keď dlaň silne prilieha k spánkovej časti, snažte sa nachýliť hlavu na pravú stranu /ruka musí klásť odpor/. Potom urobte to isté s ľavou dlaňou. Zopakujte opísané pohyby s pravou rukou, ale tentoraz napriek jej odporu mierne skloňte hlavu doprava a potom doľava.

Položte si obe ruky na zadnú časť hlavy a tlačte ňou oproti rukám, ktoré kladú odpor. Nakoniec sa pokúste stále „s odporom“ skloniť hlavu mierne dozadu a dopredu. Zo dňa na deň by mal byť sklon hlbší a keď bolesť pominie, robíme cvik už bez odporu rúk.

Postavte sa mierne rozkročmo, ruky pozdĺž tela, a pomaly, bez zastavenia urobte 21 kruhov bokmi – odzadu dopredu. Zhlboka sa nadýchnite a zmeňte smer obrátok odpredu dozadu, znova 21-krát.

Postavte sa opäť mierne rozkročmo, alebo seďte so spustenými ramenami. Uvoľnite krčné svalstvo a vzápätí, ako v spomalenom filme, spúšťajte bradu čo najnižšie na hruď /chrbtica je narovnaná/ a potom ju rovnakým tempom zdvihnite. Opakujte dvanásťkrát. Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite.

Krémové dubákové rizoto na ružovom víne

Pokojným pohybom posediačky nakláňajte hlavu sedemkrát vľavo i vpravo.

Uvoľnene si sadnite, spustite bradu dole a pomaly ňou zakrúťte doľava a potom z východiskovej pozície doprava. Po dvanástich obrátkach sa znova pokojne nadýchnite a vydýchnite.

Zaujmite východiskovú pozíciu, uvoľnite svalstvo krku, vtiahnite nosom vzduch a vysuňte bradu najďalej, ako môžete. Potom vydýchnite ústami a vráťte hlavu do východiskovej pozície. Opakujte dvanásťkrát. Na záver vystrite ramená a urobte nimi veľký kruh.

Chrumkavá karfiolová pizza bez lepku

Ak budete pravidelne cvičiť, nielenže sa zbavíte bolestí hlavy, ale zlepší sa aj váš zrak a okysličený mozog bude lepšie pracovať.

/prv/ -ko-