Kim Čong-un si ako študent zahral v muzikáli Pomáda, píše britský denník

609

Píše to bulvárny denník The Sun. A pýta sa: kam zmizol ten Kim, ktorý nadšene spieval hity amerických imperialistov?

Kimovi spolužiaci pre denník The Sun spomínajú, s akou vervou súčasný severokórejský vodca spieval slávnu pieseň „Summer Nights“. Tal Rapp, jeho tridsaťštyriročný izraelský kolega zo švajčiarskej školy, spomína: „Všetci ho teraz považujú za šialenca, ktorý nenávidí svet. Ja si ho ale pamätám ako najkludnejšieho človeka, ktorého som kedy stretol.

„The Sun nezabudol dodať, že Kim Čong-un dochádzal do švajčiarskej International School of Berne, a to medzi rokmi 1994 a 1997. Pričom ročné školné vraj vtedy predstavovalo 16 tisíc britských libier.

Informáciu o Kimovom pobyte vo Švajčiarsku nemožno overiť, pretože KĽDR detaily zo života svojho vodcu nezverejňuje. Podľa dostupných údajov ale Kim v Európe naozaj študoval, a však pod cudzím menom. V tej dobe tu navyše žil aj jeho starší brat: je teda aj možné, že niektorí pamätníci oboch chlapcov vo svojich spomienkach zamenili.

Avšak, britský The Sun priniesol aj fotografiu z predstavení, ktoré školáci vo Švajčiarsku naštudovali. Údajný Kim je na snímke zachytený v koženej bunde a so slnečnými okuliarmi. Muzikál Pomáda vznikol v roku 1971, o sedem rokov neskôr bol sfilmovaný a stal sa hitom. Hlavné úlohy si v ňom zahrali John Travolta a Olivia Newton-John.

Kimove spolužiaci tvrdia, že terajší diktátor mal čoby chlapec rád aj komiksy, americký film Jurský park režiséra Stevena Spielberga či basketbal, najmä jeho americkej hviezdy.