Vo vrtuľníku lietal tak často, že si jednoducho žiadne nebezpečenstvo nepripúšťal. Legendárny basketbalista Kobe Bryant († 41), ktorý v nedeľu tragicky zahynul, sa dokonca ani nebál svojmu pilotovi nariadiť, aby za letu vypol motory!

Jeden z historicky najlepších hráčov NBA používal helikoptéru dlhé roky miesto auta. Kvôli chronickým problémom s kolenami by totiž nevydržal sedieť »stiesnený« vo vozidle ako bežný smrteľník. A pretože bol vo vzduchu ako doma, postupom času Kobemu otrnulo a svojich pilotov hecoval k nebezpečným eskapádám!

Panika pilota a potom … Svedkovia popísali…

Jednu takú odhalil generálny manažér Rob Pelinka (50) z celku Los Angeles Lakers, kde Bryant strávil celú svoju 20-ročnú kariéru. Raz si vyrazili na spoločný vyhliadkový let nad mestom, Pelinka však netušil, že sa tým chytil do Kobeho pasce! Priamo nad centrom metropoly sa basketbalista otočil na pilota a povedal: „Teraz!“

Išlo o vopred dohodnutý »vtipek«, pri ktorom sa vrtuľník zdanlivo vymkol kontrole. Stroj sa vo vzduchu zmietal z jednej strany na druhú, keď prišiel ešte väčší šok – pilot odpojil obidva motory! „Skoro som dostal mŕtvicu! Celý život sa mi premietal pred očami a Kobe tam sedel akoby nič,“ spomína s hrôzou v očiach Pelinka. Helikoptéra sa bezvládne rútila k zemi, ako Bryant zase pokynul na pilota, ten mašinu opäť nahodil a nakoniec bezpečne pristáli.

Sexuálny škandál a žiadosť o rozvod! Temná stránka života Kobeho Bryanta (†41)

Tiež nedeľný – a bohužiaľ posledný – Bryantov let niesol ovšem prvky zbytočného riskovania. Pilot Ara Zobayan (†50) sa totiž vo veľmi nepriaznivých podmienkach (nad Los Angeles sa rozprestierala hmla) vykašľal na podporu prístrojov a letel len »na vizuál«. Lenže keď vletel do hustého mraku, stratil podľa všetkého orientáciu a stroj nakoniec poslal do skaly.

Okrem neho a Kobeho za to zaplatila životom aj basketbalistova dcérka Gianna (†13) a ďalších šesť pasažierov.