Kokaínového bossa postrelili medzi dverami!

Drogovej kráľovne údajne dlhoval viac ako 20 miliónov libier!

925

Drogy za neuveriteľných 20 miliónov libier zabavila britská polícia. V dodávke našla 186 kg drog, ktoré boli určené pre bratov Johna a Alana Tobinovcov z Liverpoolu. Bratia boli neslávne známi v podsvetí. Predávali drogy notoricky známym gangom. Avšak potom, čo strážcovia zákona ich dodávku zabavili, spadli do dlhov. Podľa britského denníka Daily Mail dlhovali peniaze tamojšej kráľovnej zločinu, ktorú prezývajú Bankár (The Banker), čo údajne viedlo k tomu, že bol John Tobin postrelený medzi dverami!

V auguste roku 2018 sa britskej polícii podarilo zabaviť obrovský náklad drog. Policajti zastavili dodávku, v ktorej našli balíčky s kokaínom, heroínom, marihuanou a ketamínom. Celkovo bolo zabavených 186 kilogramov drog, z čoho sa 90% nákladu skladalo z čistého kokaínu. Podľa informácií britského denníka Daily Mail mal byť náklad určený pre neslávne známych bratov Tobinovcov.

Drogový boss John a brat Alan Tobinovci

John a Alan, súrodenci z Liverpoolu, sa dlhé roky pohybovali v podsvetí. Omamné látky dodávali gangom a dokonca mali čo dočinenia s vymáhačom Robbiem Broughtonom, bývalým zápasníkom MMA, ktorého prezývali „medveď“. DNA Johna sa neskôr našlo na balíčkoch drog.

Vymáhač Robbie Broughton, bývalý zápasník MMA

Polícia bratov sledovala dlhodobo a v rámci akcie Venetico im bola schopná napichnúť telefóny, čím sa dostala do jadra ich obchodov. Od marca do mája roku 2020 mal jednať John Tobin o obchode ohľadom 73 kilogramov heroínu, 83 kg kokaínu, 57 kg ketamínu a 78 kg konope, kvôli čomu mali kontaktovať osobu, ktorej hovorili The Banker (Bankár).Avšak podľa vyššie spomínaného média mala policajná akcia pre nich fatálne následky. Kvôli zabavenými drogám sa potýkali s obrovskými dlhmi. „Najmä na Johna Tobina bol vyvíjaný určitý tlak, aby platil iným ľuďom, môže to byť pre mzdy, ktoré im nebol schopný vyplatiť za iné práce. Bol pod tlakom, aby predal svoje vlastné veci a bol tak schopný zaplatiť sumy,“ uviedla prokurátorka Liverpoolskeho kráľovského súdu Nicola Daleyová.

Trojnásobný majster sveta a olympijský medailista pašoval drogy za miliardy!

Podľa všetkého bývalý zápasník v klietke Broughton síce pracoval pre bratov, ale takisto spolupracoval s osobou menom Bankár, pre ktorú mal vytiahnuť peniaze z Johna Tobina. Vo februári minulého roka tridsaťdeväťročný muž vyšiel zo svojho domu, keď sa mestom Prescot ozvali výstrely. John Tobin bol postrelený. John bol už v minulosti odsúdený za dvanásť trestných činov, avšak žiadny z nich sa netýkal obchodu s drogami.

Mafiána Giuliona Perrone, ktorý sa roky skrýval v Mexiku, prezradil Facebook

Sudca Garrett Byrne uviedol, že John celkom iste hral vedúcu úlohu a riadil operácie za účelom finančného zisku. V záverečnej reči na súde uviedol, že celkom iste sú v hierarchii nad Johnom ďalší ľudia, ktorí ho zastrašovali, avšak napriek tomu je jedným z drogových bossov. „Bol to obchod v celoštátnom meradle, ktorý vám priniesol obrovské sumy peňazí, čo podporilo váš bohatý životný štýl,“ uviedol sudca a Johna Tobina poslal na 19 rokov a 8 mesiacov za mreže a jeho brata Alana Tobina na 20 rokov. Brougton bol uväznený na osem a pol roka.

Najkrutejším mafiánom bola žena, podarilo sa ju spojiť s 250 vraždami, neunikli ani jej manželia!

Prokurátorka Nicola Daleyová uviedla, že za postrelením Johna Tobina mala stať osoba prezývaná ako Bankár. Podľa nej ide o osobu, ktorá má na starosti účtovníctvo a jedná sa o mocnú figúru v podsvetí. Daleyová zároveň dodala, že verí, že sa jedná o ženu!