Koľko policajtov je potrebných na odvoz kolobežky? Strážcovia zákona povolali odťahovku a sú na smiech

1111

Posmeškom na sociálnych sieťach čelí polícia v anglickom meste Hereford. Aby tiež nie. Strážcovia zákona tam zabavili elektrickú kolobežku, ktorej majiteľ nespĺňal pravidlá cestnej premávky. Lenže namiesto toho, aby zvolili vhodnejší spôsob, naložili kolobežku na veľký odťahovací nákladiak.

Miestni policajti sa obrázkom s kolobežkou na ťahači pochválili na sociálnej sieti. K tomu dodali, že vozilo skonfiškovali po tom, čo na ňom bol videný jeho majiteľ, ako s ním jazdí po verejnej komunikácii, čo je zakázané, uviedol denník Metro.

Mŕtvola motorkára ožila na pitevnom stole. Tesne predtým, než ho rozrezal patológ!

Užívatelia na facebooku však veľmi rýchlo poukázali na to, že policajti mohli vybrať aj vhodnejší prostriedok na prepravu kolobežky, a samozrejme tiež rýchlo začali lietať vtipy. „Mali si vziať ešte väčší kamión, tento nebude stačiť,“ zažartoval jeden z užívateľov.

Šesťročný chlapec narazil do auta, keď sa vybral matkinou dodávkou po jedlo

Iní už trochu sucho argumentovali, že by policajtom stačilo, keby kolobežku naložili do kufra jedného zo služobných áut. Policajti si medzitým stáli za svojím a upozorňovali na stránkach prevádzkovateľa kolobežiek na pravidlá s nimi spojené.

„Kolobežky nespĺňajú požadované bezpečnostné predpisy, takže výsledkom je, že ich jednoducho nesmiete používať na cestách, chodníkoch alebo ďalších verejných miestach,“ apelovali.

Austrálsky politik označil semafory za komunistický výmysel

Za porušenie predpisov hrozí majiteľom pokuta v prepočte až 320 eur a strata šiestich bodov.