O tom, že olympijská dedina sa po dobu hier premení v erotogénnu zónu Zeme, kde sú na dennom poriadku párty a neviazaný sex medzi športovcami, bolo už napísané veľa. O tom, že pre hry v Riu usporiadatelia prichystali na 450 000 kondómov, tiež. Že je to moc? Omyl! Podľa najnovších informácií z Ria kondómy rapídne dochádzajú.
Skutočnosť, že kondómy už skoro nie sú, má veľa čo do činenia s našimi priateľmi z tretieho sveta, ktorí si ich berú domov do zásoby,“ hľadá príčiny prázdnych automatov nemecký hádzanár Stefan Kretzschmar. „Ale najviac sa chcú zbližovať športovci z Latinskej Ameriky,“ dodáva zákulisné informácie.
Fakt, že 450 000 kondómov môže nakoniec byť pre 11 000 športovcov málo, má podľa denníka Independent na svedomí tiež rozmach mobilné aplikácie Tinder. Tá využíva dáta (a predovšetkým fotky) z facebooku a umožňuje hodnotiť užívateľov nachádzajúcich sa na rovnakom mieste, v tomto prípade teda v olympijskej dedine v Riu. Stačí nahrať svoju fotku, nahlásiť miesto a už môžem prezerať.
Ak sa mi páči fotka druhého užívateľa a ja padnem do oka jemu, dôjde k tzv. „Zoznámenie“ (match). Potom už nič nebráni tomu, aby sme sa stretli a v súkromí prebrali treba svoje športové úspechy. A kde inde ako na párty v olympijskej dedine, že?
„Počet užívateľov Tinder v Riu raketovo vzrástol, počet match v olympijskej dedine je vyššia o 129 percent,“ hovorí hovorca spoločnosti Rosette Pambakianová. Marcus Nyman, švédsky judista pretekajúci v kategórii do 90 kg, priznal, že len v deň príchodu do Ria ich mal 10.
Francúzsky šermiar Yemi Apithy povedal, že Tinder užíva pre rozptýlenie pred pretekmi. A či sa s niekým cez túto aplikáciu zoznámil? „Iste, som krásny chlapec,“ dodal Apithy.