Koniec pátrania po jeleňovi s brokovnicou. Jeleň pušku zahodil aj s parohami

308

Poľovník našiel v lese na Českokrumlovsku guľovnicu, ktorú jeho kolegovi odniesol vlani na jeseň pri hone jeleň. Zbraň ležala v snehu pri Boleticiach. Policajti o tom v pondelok informovali na svojom webe. Jeleň vlani v novembri vyrazil proti poľovníkovi a na parohy mu zobral z ramena zavesenú guľovnicu. Udalosť sa stala u Horní Planéj na Českokrumlovsku.

Divné úmrtia 33: Nožom ozbrojený kohút usmrtil svojho majiteľa. Polícia pátra po organizátoroch nelegálnych zápasoch

„Guľovnica má kovové diely skorodované a drevená pažba je značne poškodená. Zbraň je tiež viditeľne ošúchané, pravdepodobne od snáh jeleňa sa zaveseného závažia na paroží zbaviť. Ako dlho sa jeleň s guľovnicou túlal lesom, zostane asi navždy záhadou. Zbraň bola bez zásobníka, presne v takom stave, ako ju poľovník opísal,“ uviedol juhočeský policajný hovorca Jiří Matzner.

Policajti odovzdali guľovnicu pred vrátením majiteľovi na posúdenie na odborné balistické pracovisko. „Nepredpokladáme však, že by sa s ňou jeleň dopustil nejakého zločinu. Snáď len stačil vystrašiť turistov či lyžiarov,“ dodal Matzner.

Pes vypálil pánovi broky do zadnej časti tela pri poľovačke na kačice v USA

„Odvolávame pátranie po jeleňovi. Guľovnice sa našla v snehu pri Boleticiach, kde ju Puškin najskôr zhodil aj s parožím. Okolie Hornej Planej si môže oddýchnuť, ozbrojený jeleň je minulosťou,“ uviedli policajti vtipne na Twitteri.

Hrozné video popravy spiacej medvedice s mláďatami. Otec so synom si po zbabelej poprave plesli!