Kosovský Albánec zastrelil družku pred očami spoločného syna (5) vraj omylom

588

Vraždu ženy († 37) priamo pred očami jej malého synčeka rozpletá Krajský súd v Plzni. Matku svojich detí mal vlani v Rokycanoch postreliť kosovský Albánec Albert A. (44). Žena po niekoľkých dňoch v nemocnici zomrela. Albert A. bol už v minulosti odsúdený za obchodovanie s drogami. Teraz tvrdí, že nelegálne držané zbraň v jeho ruke vystrelila omylom.

Tragédia sa odohrala minulý rok v októbri pred jednou z rokycanských tovární. Albert A. podľa obžaloby prišiel k autu, kde sedela jeho partnerka a malý syn. „Otvoril spolujazdcové dvere a po krátkej slovnej výmene názorov s poškodenou vytiahol z vnútorného vrecka bundy zbraň, namieril hlaveň spredu na hlavu poškodenej a v úmysle ju usmrtiť raz vystrelil,“ povedal štátny zástupca Jakub Kubias.
Strela ženu vážne zranila, po 11 dňoch zomrela v nemocnici. Albert A. tvrdí, že partnerku zastreliť nechcel. „Vyšla rana, videl som dym. Vrátil som sa späť do svojho auta a už si nič nepamätám,“ popisoval. Údajne na neho mal prehovoriť syn a on zovrel ruku, v ktorej držal pištoľ, v päsť.

 Priznanie  odvolal 

Po streľbe odišiel Albert A. do domu otca svojej družky, kde mal podľa spisu povedať, že ju „asi zastrelil“. Lenže to na súde obžalovaný poprel, vraj o tom, že by mal partnerke ublížiť, nepadlo slovo. Potom odišiel do Plzne k svojim príbuzným, neďaleko ich bytu ho zadržala polícia.
„Často sme sa hádali. Bola mi neverná. Ale nikdy som ju nemlátil,“ vypovedal Albert A. Zbraň, ktorú mal ženu zastreliť, si vraj zobral na obranu. Mal vraj konflikty s milencom svojej družky, ktorý ho aj fyzicky napadol. Pri domovej prehliadke objavili policajti ďalšie dve nelegálne držané zbrane. „Moja nie sú, vôbec som o nich nevedel,“ tvrdil obžalovaný.

 Už  „sedel“ 

Obžalovaný bol v minulosti odsúdený k 10 rokom za obchodovanie s drogami. Pred dvoma rokmi mu z trestu za dobré správanie zmazali tretinu. Pritom do väzenia nastúpil až po tom, čo ho ozbrojeného zadržali policajti po divokom prenasledovanie na diaľnici D5.