Unesený, zbitý a okradnutý o státisíce. Na ostravského podnikateľa Daniela G. (44) si pred štyrmi rokmi počkal albánski gangstri. Chytený a súdený bol nakoniec jediný z nich, Kujtim G. (43). Rozsudok si vypočul na diaľku z domovského Kosova. Odišiel s podmienkou!

Štyri roky starý incident čiastočne rozlúskol ostravský krajský súd. Podľa obžaloby a svedectva samotného podnikateľa, kosovskí Albánci Daniela G. uniesli, celý deň ho mlátili a chceli po ňom peniaze.

Pred súdom nakoniec skončili dvaja ľudia obžalovaní z lúpeže a vydierania, Albánec Kujtim G. a tiež Poliak dlhodobo žijúci v ČR Kamil M. (33).

 Poľská volavka  „uletela“ 

Poliak Kamil M., ktorý sa s Danielom G. poznal, podľa obžaloby podnikateľa do albánskej pasce vlákal. K súdu predtým niekoľkokrát prišiel. „Celé je to nezmysel a rozprávka, nič také sa nikdy nestalo,“ hovoril zakaždým.

Giovanni Falcone: Sudca ktorý bojoval proti mafii a stálo ho to život

Nakoniec sa ale Kamil M. „zdekoval“ nevedno kam. Najskôr preto, že je súdený v ďalšej podobnej, ešte rozsiahlejšej kauze. V jeho prípade tak rozsudok zatiaľ nepadol.

 Neboli len  dvaja 

Komplikovaný prípad začal v marci 2016, kedy sa stretli dvaja známi Daniel G. a Kamil M., aby vyriešili zmiznutie už skôr ukradnutých mobilných telefónov za milióny korún.

Boss slovenskej mafie Černák sa priznal ku 14 vraždám, ale trest nedostal

Lenže sotva sa pozdravili, dostal podnikateľ ranu päsťou od kosovského Albánca, ktorý prišiel na schôdzku s Poliakom. Potom už to malo rýchly spád.

 Bili ho celý  deň 

Z dodávky vyskákali ďalšie Albánci. „Nasadili Danielovi G. nepriehľadné okuliare, oceľové putá a odviezli do rodinného domu. Bili ho v aute i v dome a chceli po ňom 9 miliónov korún z krádeže mobilov,“ popisoval pri čítaní spisu prokurátor.

„Naval prachy alebo už nikdy neuvidíš syna!“ Vyhrážali sa Albánci podnikateľovi. Ten ale tvrdohlavo odmietal. Domláteného ho nakoniec okradli o príručnú tašku, v ktorej mal 420 tisíc korún. Potom ho mal Kamil M. zaviezť pred jeho byt v centre Ostravy.

Legenda mafie, Sandra šéfovala kartelu a kamarátila sa s Krpcom

 Dopadli  jediného 

Väčšinu zo zúčastnených vydieračov sa dopadnúť nepodarilo. Jediný z Albáncov, Kujtim G. bol súdený, aj keď po väčšinu času v neprítomnosti. Využil skončenú platnosť povolenia na pobyt v ČR a zmizol do Kosova.

Odsúdený bol na diaľku cez videohovor do kosovského Prizrenu, kam napodiv na súd prišiel. Vyviazol s tromi rokmi podmienečne s odkladom na štyri roky za vydieranie. Nebolo mu totiž preukázané bitie, ale iba to, že pri incidente bol. Rozsudok je neprávoplatný.