Kráľovná krásy je členka gangu únoscov ľudí! Hrozí jej 50 rokov kriminálu

528

Horúca Mexičanka Laura Mojica Romerová (25) vyhrala v roku 2018 titul Miss Oaxaca. Získanú popularitu si patrične užívala, ale teraz to s ňou vyzerá nahnuté. Hrozí jej totiž až 50 rokov za mrežami. Zaplietla sa totiž s gangom, ktorý unáša ľudí.

Prokurátor štátu Veracruz 15. februára tohto roka podľa denníka Daily Star potvrdil, že o štyri dni skôr „bolo zadržaných osem údajných členov kriminálnej organizácie, ktorá sa špecializovala na únosy.“ Gang sa zameriaval na únosy obetí zo štátov Oaxaca a Veracruz. Tie zvyčajne v Mexiku končia ako prostitútky alebo novodobí otroci.

 Dvojmesačná  väzba 

„Osem údajných únoscov zostáva vo väzbe po dobu dvoch mesiacov, zatiaľ čo vyšetrovanie pokračuje,“ dodali úrady. Romerová je v súčasnosti držaná vo väznici v štáte Huatusco. Pokiaľ bude usvedčená zo spolupráce s gangom, hrozí misske až päťdesiatročný pobyt za mrežami. Ak by k nemu došlo, na slobodu by sa dostala vo veku 75 rokov.

Krásnu modelku ponúkali únoscovia na predaj v on-line aukcii

Romerová vyhlásila v januári 2019 v rozhovore, že je „viac než len krásna tvárička.“ Dodala tiež, že vyštudovala univerzitu s titulom z oblasti obchodovania. Podľa svojich slov tiež usilovne bojovala proti násiliu páchanom na ženách. Vzhľadom k aktuálnym obvineniam to tak ale rozhodne nevyzerá. „Musíme o tom hovoriť, aby si toho boli muži vedomí,“ povedala.

 Je misska  pokrytcom? 

„Nemôžeme len stáť nečinne obďaleč, musíme zlikvidovať násilie na ženách pomocou kampaní a výchovných rozhovorov, vďaka ktorým si muži budú vedomí týchto problémov,“ nechala sa počuť Romerová. Uvidíme, čo bude hovoriť za dva mesiace. Momentálne to s ňou nevyzerá práve dvakrát dobre …

V Európe zmizli tisíce detských utečencov, končia aj ako sexuálni otroci