FBI pátra po približne štyridsaťročnej Bulharke Ruje Ingatovej. Žena prezývaná ako „kráľovná kryptomien“ mala na základe podvodov so svojou vlastnou kryptomenou OneCoin vylákať z investorov asi 5 miliárd eur. Podľa najnovších informácií je však Ingatová už dávno po smrti. Na luxusnej jachte ju mali zavraždiť muži napojení na podsvetie. Telo potom rozrezali a hodili do Iónskeho mora.

Naposledy bola Bulharka videná v roku 2017 na palube lietadla, ktoré mierilo z Bulharska do Grécka. Odvtedy akoby sa po nej zľahla zem. Podnikavá žena si mala prísť na miliardy vďaka podvodom s kryptomenami. Odvtedy je na zozname desiatich najhľadanejších osôb na planéte. A to ako jediná žena.

Muž deväť rokov prehľadáva hory odpadu, aby našiel stratené bitcoiny

„Domnievame sa, že má kvalitné falošné doklady a zmenila svoj vzhľad,“ uviedol už skôr novinár Jamie Bartlett a naznačil, že by Ignatová mohla byť aj po smrti. To sa teraz ukázalo ako veľmi pravdepodobné. Podľa denníka Bild prišli dvaja bulharskí investigatívni novinári s informáciami, ktoré jej smrť dokazujú.

V byte bývalého šéfa bulharského oddelenia vrážd Ljubomira Ivanova našli prepisy telefónnych konverzácií. Ivanov bol v Sofii 25. marca 2022 zastrelený. Pracoval pre jedného z najväčších bulharských drogových bossov, Hristoforosa Amanatidisa. Práve na základe nájdených konverzácií sa ukázalo, že s bossom mala mnoho spoločného aj Ignatová.

FBI pátra po kráľovnej kryptomien, najhľadanejšia žena sveta, ktorá odcudzila miliardy

Na jeho príkaz mala byť v novembri roku 2018 zavraždená na jachte v Grécku. Telo potom mali zločinci rozrezať a zbaviť sa ho v Iónskom mori. Zbaviť Ignatovej sa vraj chcel Ivanov preto, že o ňom vedela veľa citlivých informácií. Kriminalisti si medzitým došliapli na jedného z údajných vrahov. Má ním byť muž menom Hristo Hristov. Sedí vo väzbe po tom, čo ho policajti zadržali s veľkým množstvom heroínu. Bulharské ministerstvo vnútra zatiaľ o prípade neinformovalo.