Bola mladá, krásna, múdra a mala celý život pred sebou. Prečo musela zomrieť, nikto doteraz nevie. Pôvodom nigérijskú kráľovnú krásy Najeeb Suleovú (†24) zastrelili vo Filadelfii pred domom jej rodičov.

Najeeb Suleová (†24), ktorej jej kamaráti a príbuzní hovorili Najee, bola zastrelená 12. marca o 18 hod podvečer len pár krokov od domu jej rodiny na adrese Frankford Avenue 8800. Takmer tri týždne po tragédii nepozná polícia motív krvavého činu a nezatkli ani žiadneho podozrivého. Rodičia zastrelenej krásky sa skrývajú na tajnej adrese, pretože sa boja o svoje životy.

„Nedokážem prísť na nikoho, kto by ju chcel zabiť,“ povedala blízka kamarátka zavraždeného dievčatá Habib Magajiová webu The Philadelphia Inquirer. Obe mladé ženy strávili noc pred tragédiou v dome Magajiovej, jedli dobroty a dívali sa spolu na Netflix. Menej ako o 24 hodín neskôr sedela Suleová vo svojom vozidle Toyota Corolla a so svojou kamarátkou si vymieňala správy. V tom k nej pristúpil muž.

Miss Manhattan skončila v tele s 18 guľkami!

 Otec prenasledoval  vraha 

Neznámy útočník vytiahol zbraň a niekoľkokrát po Najeeb Suleovej vystrelil. Otec Adewale Sule počul výstrely a keď vyšiel z domu, zbadal muža, ako zasiahol jeho dcéru naposledy. „Videl som chlapa, ako strieľa na moju dcéru. Vystrelil poslednej strelu a ja som ho prenasledoval. Bežal späť do svojho auta,“ vypovedal zdrvený otec. Suleová bola prevezená do nemocnice. Tam už jej ale bohužiaľ nedokázali pomôcť.

Po 30 minútach ju vyhlásili za mŕtvu. „Všetky moje deti plačú dennodenne kvôli svojej veľkej sestre. Naozaj im chýba,“ vyhlásila mamička Tawakalitu Suleová. Po dievčaťu zostali dve sestry a rodičia. „Bola veľmi talentovaná, múdra a vtipná,“ povedala televízii 6 ABC jedna zo sestier. Keďže príbuzní nevedia, prečo k útoku došlo, policajti ich premiestnili do utajenej lokácie.

Pátranie po Miss Honduras skončilo, polícia našla jej telo

 Rodina emigrovala do USA z  Nigérie 

Rodina Suleových emigrovala z rodnej Nigérie do americkej Filadelfie na začiatku nového tisícročia. Na West Chesterské univerzite získala Najeeb titul z verejného zdravotníctva. V štúdiu bola veľmi úspešná. V roku 2019 sa potom stala vicemiss súťaže Miss Nigeria International. Podľa priateľov milovala zo všetkého najviac cestovanie a nakupovanie. Snáď získa čoskoro polícia nejakú stopu …

OBRAZOM: V Miss Bumbum o najkrajší zadok, súťažila aj matka s dcérou