Doprajte svojej tvári a telu peeling

Nebojte sa, peeling nie je žiaden druh novodobého mučiaceho výmyslu z kozmetickej brandže. Pomáha pokožke zbavovať sa odumretých šupiniek, nečistôt a dáva pokožke krásny ružový nádych a svieži teint. Najlepšie je si peelovať pleť raz alebo dvakrát týždenne s produktami určenými na peeling tváre. Telo si je dobré zveľadovať peelingom, ktoré má väčšie zrniečka, aby sa dokonale odstránili všetky odumreté kožné bunky, ktoré sú na zvyšku tela hrubšie ako na tvári. Ženy s citlivou pokožkou by sa mali peelingu vyhnúť a radšej používať hlboko čistiace masky. Výborné peelingy sú tie, ktoré obsahujú vitamín E, ktorý okrem čistenia vyhladzuje a ošetruje pokožku.

Hydratujte a chráňte!

Ani v letných pneumatikách nemôžete jazdiť po celý rok! Krém,  ktorý používate na jar, v lete a na jeseň, by ste mali v zime vymeniť za krém, ktorý poskytuje pokožke rovnako hydratáciu, ako aj ochranu pred nečasom a zimou. Tieto krémy sú hustejšie, ale napriek tomu sa roztierajú ľahko, aj keď sa do pokožky vstrebávajú o poznanie dlhšie ako len hydratačné krémy.

Naolejujte sa!

Ťahá vás vaša pokožka a vyzerá mdlo? Je čas rázne zakročiť a poriadne ju naolejovať. Najlepšie oleje sú tie, ktoré obsahujú výťažky z avokáda a  ktoré z vašej pokožky vykúzlia hebkú kožu krásne jemnú na dotyk. Olejové produkty novej generácie sa rýchlo vstrebávajú, a zanechávaju na nej jemnú ochrannú vrstvu, ktorá konzervuje v pokožke vlhkosť. Tip od nás: oleje s citrusovými výťažkami nakopávajú mikrocirkuláciu a krásne voňajú.

Vypoťte sa v saune

Neexistuje vhodnejšie obdobie na saunu ako zimné dni. Sauna nielenže detoxikuje, ale pomáha pokožke zbaviť sa nečistôt, otvára póry a krásne prekrvuje. Po saune sa schlaďte studenou sprchou, to vám zaručí abso-lútne prekrvenie pokožky, vďaka ktorému budete mať pokožku hladkú ako satén.

pix-sauna

Nečistoty? Už nikdy viac!

Najhoršiu vec, ktorú môžete urobiť, keď vás trápi akné alebo rozšírené póry, je domáce „vyoperovávanie“ týchto nečistôt nehtami. Keď vás pomyslenie, že by ste tieto okrasy vašej pleti mali nechať len- tak doháňa k šialenstvu, tak vám aspoň povieme, ako sa ich správne „domácou operáciou“ zbavíte: najprv si naparte tvár nad hrncom vriacej vody, v ktorej vyluhujete kamilky, potom si na nehty ukazovákov dajte papierovú vreckou,až potom vytlačte neželanú nečistotu. Po tejto procedúre by ste mali  na inkriminované miesto naniesť antibakteriálnu pleťovú vodu a hotovo! Tip naviac: pokiaľ v masírujete do pokožky čistiace kozmetické prípravky s kefkou na tvár, zaručene sa zbavíte aj tých najhlbších nečistôt.

Prejedzte sa ku kráse

Treba spomenúť, že správna strava je pre krásu pokožky rovnako dôležitá ako kvalitná kozmetika. Hlavne vitamín A, ktorý nájdete v masle, paradajkách, syre alebo papayi pomáha obnovavať bunky a zabraňuje tvorbe vrások. Na to, aby vitamín A fungoval ako mini-lifting a na to, aby si pokožka zachovala dlhodobú elasticitu, by ste mali denne skonzumovať  asi 0,8mg vitanímu A, čo je asi 250g syra Cambert. ktorý je vitamínovým „zázrakom“. Robíte si hlavu z malých červených žiliek po tvári? V tom prípade vám pomôže Céčko, ktoré obsahujú napríklad maliny, ale aj paprika. Pokožka si zachová pevnosť, ak do svojho jedálnička zaradíte ryby, nízkotučné mlieko a lúskovú zeleninu. Zaručené výsledky sa dostavia po dvoch mesiacoch.

Voda, kozmetický prípravok, ktorý nič nestojí

Uvádzali by herečky a modelky ako tajomstvo svojej krásy vodu, ak by na tom nič nebolo? Odpoveď znie: nie! Darmo budete hydratovať pokožku z vonka krémikmi za hriešne peniaze, keď jej nedoprajete základ z vnútra. Vieme, omieľa sa to stále dokola, ale denne by ste mali vypiť aspoň 2 litre neperlivej minerálky alebo nesladeného čaju, aby vaša pokožka len tak žiarila. A bonus? Poďakujú vám aj vaše obličky!

pix-caj

A čo na to páni?

Silne pochybujem, že by som hociakého chlapa prinútila, aby si pravidelne doprial peeling, masky alebo niečo podobné. Viem, že  môj priateľ tajne chodí do mojej kozmetickej výstavy v kúpeľni a z času na čas použije aj nejaký ten môj krém, pretože tégliky zásadne nezatvára a pokladá úplne inam, ako pôvodne boli. Takže páni, používať krémy nie je nič „zženštelé“, ako vám vsugerovávali vaši otcovia v detstve. Chlap, ktorý sa holí, používa vodu po holení, krémuje sa, z času na čas použije tyčinku na pery a pozná značku svojho dezodorantu či parfému, nie je zákonite metrosexuál. Existuje špeciálna kozmetika pre chlapov, ktorú nájdete v drogériach alebo v parfumériach. Pánska kozmetika bola vyrobená pre chlapov, ktorí sa chcú o seba starať tak, ako sa patrí. Okrem toho, že budete vyzerať lepšie ako predtým, keď ste sa o vašu pokožku nestarali, vaše oko poteší aj dizajn kozmetických prípravkov a tichá závisť vašich konkurentov, keď sa na vás budú ženy lepiť ako na med.

Vaša Eva