Krásna manželka drogového baróna chce nižší trest, bude svedčiť proti kartelu! Prežije to?

1137

Manželka jedného z najznámejších mexických narkobaronov Joaquína Guzmána sa chystá priznať vinu pred súdom. Uviedol to v utorok denník The New York Times. Emma Coronelová Aispurová čelí v Spojených štátoch obvineniam, že manželovi pomáhala s riadením drogového kartelu a že sa podieľala na jeho úteku z mexického väzenia v roku 2015. Vďaka priznaniu viny by žena mohla od súdu dostať výrazne nižší trest.

Informáciu, že sa Coronelová chystá priznať pred súdom, potvrdil jeden zdroj tiež agentúre AFP. Neuviedol ale, čomu sa žena chystá priznať. Státie pred súdom by sa malo uskutočniť tento týždeň.

Podľa denníka The New York Times súčasťou dohody, ktoré Coronelová dosiahla s obžalobou, nie je záväzok vypovedať o aktivitách bývalého narkobaróna a jeho súputníkov. Vďaka dohode o priznaní viny, s ktorou ale musí súhlasiť súd, obžalovaní zvyčajne získavajú úľavu na trestu.

Syna drogového bossa Guzmána prezývaného El Chapo (Krpec) zadržala polícia! Mafiáni s guľometmi ho okamžite vyslobodili

Coronelovou, ktorá má americké aj mexické občianstvo, zadržali americké úrady na konci februára neďaleko Washingtonu. Súd na ňu nasledovne uvalil väzbu kvôli obavám, že by žena mohla pred stíhaním utiecť.

Podľa denníka The New York Times je stíhanie manželiek drogových barónov relatívne vzácne. Dôkazy predložené obžalobou pri procese so samotným Guzmánom ale podľa prokurátorov ukázali, že Coronelová bola do kriminálnych aktivít svojho muža veľmi zapojená. Za kriminálne spolčenie jej hrozilo najmenej desať rokov väzenia, najvyššia sadzba však počíta s doživotím.

Legenda mafie, Sandra šéfovala kartelu a kamarátila sa s Krpcom

Niekdajšia modelka sa za Guzmána, ktorý má prezývku El Chapo (Krpec), vydala v roku 2007, keď mala 18 rokov. Pár má dve deti. V roku 2019 založila v USA svoju módnu značku a zúčastnila sa aj televízneho programu o mafiánskych rodinách.

Escobarova pravá ruka je po 33 rokoch na slobode! Obávaný mafián žije v Nemecku!

Dnes 64-ročný Guzmán stál 25 rokov na čele jedného z najväčších a najviac násilných mexických drogových kartelov Sinaloa. V USA bol uznaný vinným za pašovanie veľkého množstva drog a za účasť na rade vrážd. Doživotný trest si odpykáva vo federálnej väznici v Colorade.