Jessica Laytonová (28) sa opaľovala na nudistické pláži v Porthcurne v anglickom Cornwalli, keď si všimla trojčlennú rodinu, ktorá v mori bojovala so spätným prúdom. Mladá žena neváhala ani na okamih a na záchrannú akciu sa vydala tak, ako bola, teda hore bez. Išlo o čas, hrozilo, že by sa bezmocná trojica dostala príliš ďaleko na more.

Nebojácna nudistkou bola nazvaná hrdinkou, keď zachránila rodinu pred utopením. Bola v správnu chvíľu na správnom mieste, hoci okrem plavkových nohavičiek na sebe nemala nič. Nudistická pláž totiž nemá plavčíka, ktorý by v podobných prípadoch mohol zasiahnuť.

Dráma sa odohralo v utorok 23. júna. „Bolo tesne po tretej popoludní a prichádzal príliv. Rozhodla som sa, že si pôjdem naposledy zaplávať, než pôjdem domov,“ opísala Jessica. „Bola som v mori hore bez, keď som uvidela dve dievčatá, ako sa snažia plávať v blízkosti skál a ich matka im skočila na pomoc, ale strhlo ju to taktiež. Plávala som k nim a hovorila som si, no do r * ti ‘, keď som si uvedomila, aký silný prúd je,“ opisuje okamihy hrôzy vo vode.

Potápač stroskotal. V ukrutných bolestiach strávil bez vody a jedla štyri dni na mori

Rodinka však spanikárila a tak zostalo na nahej žene, aby zachovala chladnú hlavu. „Chcela som im povedať, nech sa nechajú nadnášať, čo je to najlepšie, čo môžete v spätnom prúde urobiť, ale v ich stave by to nefungovalo. Držali sa za ruky, tak som jednu z nich chytila ​​a všetky ich pritiahla na pláž,“ rozpráva nudistka, ktorá nechápe, kde sa v nej v tú chvíľu vzalo toľko sily.

Namiesto potápanie boj o život. Rusa strhlo more, nad vodou sa udržal neuveriteľných 24 hodín

Slečna Laytonová, ktorá vystupuje v divadle Rogue Theatre v Cornwalle, je pravidelnou návštevníčkou práve tejto pláže. Tá napriek tomu, že je známa pre svoje silné spätné prúdy, ktoré sa v jej blízkosti vyskytujú, nemá žiadneho plavčíka. „Bolo šťastie, že som tam bola. Je stále ťažké uveriť tomu, čo sa stalo, nechápem to,“ povedala statočná žena, ktorá sa zo zážitku nemôže spamätať rovnako ako šťastná rodinka.

Krvavý masaker „v zátoke smrti“, len pre silné nátury!