Nezvestná tehotná Tshegofatso Puleová († 28) z Johannesburgu záhadne vo štvrtok zmizla. Žena v 8. mesiaci tehotenstva bola naposledy videná v dome svojho priateľa. Rozbehlo sa pátranie, ktoré malo tragický koniec. Mladú ženu našli obesenú v poli. Jej smrť je podivná, pretože mala na tele i bodnú ranu. Išlo teda o vraždu?

Rodina Puleovej podľa polície vyhlásila, že sa zmiznutá domov od priateľa, ktorý žije na predmestí Johannesburgu, nikdy nevrátila. Hovorca strážcov zákona Kay Makhubela podľa Mirroru uviedol, že našiel obeť okoloidúci v pondelok okolo 11. hodiny dopoludnia v poli. Bola obesená na strome. Ale napriek tomu mala bodnú ranu v oblasti hrudníka, čo robí z jej smrti veľmi podozrivú udalosť.

 Zomrela po hádke s  priateľom 

„Je taktiež potvrdené, že zomrelá bola tehotná. Podozriví sú v tomto okamihu neznámi, ale vyšetrovanie prebieha na plné obrátky,“ dodal Makhubela. Podľa webu The Sowetan, ktorý hovoril s príbuzným Puleovej, bola žena naposledy videná, keď nastúpila do Uber taxíku, ktorý jej objednal jej priateľ po ostrej hádke. O dva dni neskôr už rozvešiavali kamaráti a rodiny plagáty s jej fotkou a informácií o stratenej.

Priatelia jej vzdávajú hold na sociálnej sieti. „8 mesiacov tehotná Tshegofatso Puleová bola nájdená ubodaná a obesená na strome toto ráno,“ napísal na facebooku Dennyboy Madir. „Nikto si nezaslúži takto zomrieť. Horšie je to tým, že vrah zabil dve duše. Odpočívaj v pokoji, Tshegofatso Puleová,“ dodal Mpho Mogotsi. Vražda ženy vyvolala v JAR veľkú vlnu nevôle. Ľudia volajú po spravodlivosti.

Brutálne znásilnenú ženu nechal muž ležať v kaluži krvi a vlastných výkalov

 Sused:  Bola to dobré dievča 

Sused krásky Karaba Makira uviedol, že jeho rodina bola šokovaná násilnou smrťou Puleovej. „Bolo to také dobré dievča, ktoré sa vždy usmievalo, ale moc s ostatnými nehovorila,“ dodal Makira. „Tshegofatso Puleová reprezentuje všetky juhoafrickej ženy a mužov, ktorí sú v ohrození, že budú zavraždení. Hlavnou otázkou však zostáva, aké meno bude kolovať po sociálnych sieťach nabudúce,“ uviedli miestne správy Savanna News.

Migrant z Líbie obvinený zo znásilnenia školáčky na súde žiadal čokoládu! Hrá si na šialenca?