Američanku Andreu (27) pár dní pred Vianocami v španielskom Madride znásilnil neznámy útočník. Mladá študentka prežila brutálny útok, kedy ju cudzinec mlátil päsťami do tváre, len vďaka ľsti. Predstierala, že je mŕtva. Keď otvorila oči, bol agresor preč. Andrea chce viesť osvetovú kampaň a založila zbierku na podporu obetí sexuálneho násilia.

Študentka Andrea Sicignano žije už šesť mesiacov v hlavnom meste Španielska Madride. Niekoľko dní pred Vianocami ale v metropole zažila najhorší zážitok svojho života. Na autobusovej zastávke ju totiž brutálne napadol neznámy muž. Útočník dievčinu najskôr mlátil päsťami do tváre, a keď prestala vzdorovať, znásilnil ju. Andrea sa rozhodla udalosť medializovať pomocou Facebooku. Statočná študentka navyše založila zbierku na podporu obetiam sexuálneho násilia.

K nešťastiu by najskôr nedošlo, keby si Andrea nesplietla autobus. Cestou z baru totiž nastúpila do zlého a ten ju samozrejme odviezol inam, než chcela. „Vystúpila som na konečnej, nepoznala som to tam,“ opisuje študentka dianie osudnej noci. Andrea bola podľa svojich slov opitá a rozrušená. Sadla si teda na lavičku na zastávke, aby sa rozhodla, čo ďalej.

V tej chvíli k nej pristúpil muž, ktorý vraj na miesto prišiel rovnakým autobusom. Cudzinec sa ju vraj snažil upokojiť a povedal, že jej pomôže dostať sa domov. „Nepamätám si, čo presne sa potom stalo, ale uvedomila som si, že by som mohla byť v nebezpečenstve, a tak som sa pokúsila odísť,“ píše Andrea. V tej chvíli však začal horor, na ktorý študentka do konca života nezabudne.

„Začal sa správať agresívne, a keď som sa bránila, začal ma mlátiť. Kričala som a bojovala silou, akú som len dokázala vyvinúť,“ opisuje mladá Američanka. Andrea sa pokúsila vytiahnuť telefón, ale útočník ho mal už pri sebe. „Mám tvoj mobil, nikomu nezavoláš,“ povedal španielsky. Potom začal Andreu mlátiť päsťou do tváre.

Brutálnemu útoku sa krásna Newyorčanka nedokázala brániť dlho. Po chvíli mala tvár celý od krvi a bála sa, že ju agresor zabije. Prestala teda vzdorovať, zavrela oči a predstierala, že je mŕtva. „Znásilnil ma,“ opisuje študentka v šokujúce výpovede. Andrea vraj netuší, ako dlho hrozný zážitok trval, jej taktika ale účinkovala. Keď sa zranená žena odhodlala oči znovu otvoriť, bol útočník preč.

Gang, ktorý znásilnil a kameňom rozmlátil hlavu študentke Hannah si už vypočul rozsudok. Partia vrahov dostala exemplárne tresty

„Zdvihla som sa a bosá utekala po ceste. Kričala som o pomoc. Minulo ma niekoľko áut, než konečne jedno zastavilo,“ spomína Andrea, „asi nikdy tomu človeku nebudem môcť poďakovať osobne, ale som mu veľmi vďačná. Zavolal sanitku a snažil sa ma upokojiť.“

Lekári v nemocnici Andreu podrobili sérii vyšetrení, ktoré ukázali, že má zlomený nos na štyroch miestach. Vážnejšie zranenia ako fraktúru nosa a podliatiny po tvári našťastie neutrpela. Fotografie opuchnutej tváre spolu s popisom desivej udalosti študentka zverejnila 19. decembra.

Pätnásťročného chlapca v nápravnom zariadení pre mládež znásilnili. Skončil kvôli na psychiatrii

V reakcii na traumatizujúci zážitok sa Andrea rozhodla založiť zbierku na serveri GoFundMe. Jej výťažok má byť z malej časti použitý na liečbu Andrey, väčšina ale pôjde na pomoc ďalším obetiam sexuálneho násilia.

„Ženy nie sú objekty. Nie sme tu, aby sme boli použité a zahodené. Nemôžeme žiť v strachu, nesmieme nechať zlo zvíťaziť,“ hovorí odvážna Američanka. Španielska polícia muža podozrivého zo znásilnenia zatkla tri dni po incidente.

Pätnásťročného chlapca v nápravnom zariadení pre mládež znásilnili. Skončil kvôli na psychiatrii