Krásnu Evu (†21) našli skoro bez hlavy a zviazanú pančuchami! Brutálna vražda je aj po 45 rokoch záhadou

864

V roku 1975 neznámy šialenec brutálne zavraždil vtedy dvadsaťjedenročnú krásavicu Evu Stratfordovú, jednu z uznávaných tvárí Playboy klubu. Ani po štyridsiatich piatich rokoch sa kriminalistom nepodarilo vypátrať jej vraha. Skončila s takmer odrezanou hlavou a zviazaná vlastnými silonkami.

Už ako devätnásťročná sa Eva Stratfordová stala servírkou v notoricky známom londýnskom Playboy klube Mayfair. Rodinu už v takto útlom veku opustila. Išla si za svojím, chcela sa stať modelkou. Najskôr ale pôsobila práve v klube plnom pekných dievčat. Medzi štamgastmi bola obľúbená. Jej šéf ju zbožňoval. Celé mesto akoby krásnej Eve ležalo pri nohách.

Rada sa s ostatnými sexi servírkami fotila a fotky potom posielala svojim rodičom. Začala sa stretávať s vplyvnými ľuďmi a ponuky prvého profi fotenia na seba nenechali dlho čakať. „Najtypickejšia blondína, akú sme kedy odhalili,“ stálo na titulnej strane časopisu s pózujúcou Evou. Ďalšie fotenie nasledovalo a kráska tak pózovala na popredných stranách periodík, ktoré mali bezmála pol milióna odberateľov. To sa ale znepáčilo jej šéfovi a z práce sexi servírky ju prepustil.

„Nebola naštvaná, urobila to, pretože sa chcela venovať modelingu. Nechcela len tak čakať, chcela so svojím životom niečo urobiť,“ vysvetlila jej manažérka.

Zmiznutie Tary Calico zostáva nevyriešené

 Brutálna  vražda 

V utorok 17. marca 1975 išla Eva navštíviť svojho agenta, potom sa aj s kyticou kvetov vydala domov. Ešte než vošla do svojho bytu, hovorila podľa svojho suseda na prízemí s cudzím mužom. Ten istý sused potom podľa svojich slov počul ranu a rýchle kroky. O desať minút neskôr dorazil domov jej partner Tony a zbadal desivú scénu.

Pekelná jama ešte nevyriešeného prípadu

Eva bola mŕtva. Mala hrdlo dvanásťkrát podrezané tak, že jej neznámy páchateľ skoro odrezal hlavu. Bola zviazaná vlastnými pančuchami. Šialenec jej zviazal ako ruky, tak nohy. Vedľa nej ležali aj skrvavené kvety, ktoré nakúpila.

Nevyriešený prípad z archívu: Vražda dvojročného chlapčeka bola vyriešená po 58 rokoch! Polícia dostala tip z Facebooku

Ako uviedol denník Mirror, podľa kriminalistov musela Eva svojho vraha dobre poznať. V byte neboli žiadne stopy po vlámaní. Ani po štyridsaťpäť rokoch však detektívi nerozlúštili, kto krásku vlastne zamordoval. Čo je jasné, je to, že nebola jedinou obeťou šialeného besnenia. Ten istý vrah má na svedomí aj život školáčky Lynne Weedonovej. Na mieste bola nájdená rovnaká DNA.