Krásnu Timeu hľadajú už vyše dvadsať rokov! Niekto ju v pätnástich tajne previezol do zahraničia?!

2169

Timea Nagyová zmizla v pätnástich rokoch pred dvadsiatimi rokmi z dedinky Viničky v okrese Trebišov. Dievča zmizlo po tom, čo bola navštíviť svoju sestru. Dobrovoľní pátrači rozbehli novú akciu, objavujú sa vraj indície, že by dievča mohlo byť stále nažive. Všetko nasvedčuje tomu, že Timea opustila svoju rodinu dobrovoľne. Mohla byť v kontakte s osobami, ktoré mladé dievčatá tajne prevážali do zahraničia.

Timeu naposledy videl vodič autobusu. Dievča cestovalo samé a vystúpilo v dedine, kde bývalo. „Ku svojej babičke už nedošla, vraj snáď nastúpila do nejakého červeného auta,“ uviedla jej mamička. Dva dni na to našli pod mostom jej školskú tašku. Bolo v nej všetko vrátane dokladov. „Poznatky a informácie nepotvrdili, že by dievča malo byť pod falošným pásom zavlečené do cudziny,“ uviedla k prípadu hovorkyňa policajtov Lenka Ivanová.
Takáto možnosť sa ale ponúka zo všetkých najviac. Timee bolo pätnásť rokov a bolo to krásne dievča. Všetko nasvedčuje tomu, že Timea opustila rodinu dobrovoľne. Zrejme bola zapletená so skupinkou osôb, ktorá prevážala mladé dievčatá tajne do zahraničia. „Boli to podozrivé osoby Možno jej povedali, že ju vezmú niekam, kde jej bude lepšie a presvedčili ju, aby odišla,“ myslí si Lulu Li, dievča, ktoré po Slovenke pátra na vlastnú päsť.
„Všetky tie informácie boli preverené, ale nič z toho sa nepotvrdilo. Nepotvrdila sa ani informácia, že by dievča bolo v Spojených Arabských Emirátoch,“ vysvetlila hovorkyňa polície Ivanová. Ako uviedol denník Noviny.sk, doteraz teda nie je jasné, kam kráska pred dvadsiatimi rokmi zmizla. „Boli by sme radi, keby sa Timea ozvala,“ dodala Lulu Li.