Minulý týždeň bola aj táto cesta prakticky odrezaná silami vernými Asadovi. Tie zabrali územie, odkiaľ môžu trasu v pohode kontrolovať a ostreľovať. Humanitárne následky môžu byť katastrofálne. Práve touto jedinou cestou doteraz privážali humanitárna organizácia základnú pomoc, na ktoréj je životne závislých 300 000 ľudí.

Ešte pred odrezaním mesta sa civilisti v obliehanej časti Aleppa zápasili s nedostatkom vody a elektriny. Zdravotnícke zariadenia, školy, obchody, obytné budovy i infraštruktúra sú zničené a v troskách.

Otec ôsmich detí Hussein Abdulrahman z Aleppa opisuje ďalšie problémy, s ktorými sa ľudia v meste stretávajú. „Ceny jedla ohromne vzrástli – ak vôbec je. Niekedy dokonca nie je k dostaniu ani dojčenské mlieko. Ľudia nemajú prístup k pitnej vode, buď si berú vodu zo studní, alebo ju musia draho kupovať,“ hovorí. A nejde zďaleka len o obživu.

„Po náletoch zostávajú obete aj zranení. Zohnať lekársku pomoc je tu ale takmer nemožné, pretože väčšina nemocníc v meste bola zničená. Ľudia sa naozaj boja, čo bude po uzavretí Castello Road,“ dodáva.