Modelka Hailey Baldwinová vraj dostala od svojich rodičov veľmi dôležitú radu. Ak chce pred fotoaparátmi vyzerať dlho skvele, musí sa starať o svoju pleť už od mladosti. A tak vsádza na tie najextrémnejšie metódy vyvinuté súčasným kozmetickým priemyslom. Dcéra herca Stephena Baldwina si na tvár aplikuje masť z vlastnej krvi.
    „Používam pleťové mlieko od jedného dermatológa, ktorý si vzal pre jeho výrobu krv z mojej ruky. Potom to celé odstredil v stroji, ktorý separuje krvné bunky a následne vytvoril krém určený len pre mňa. Mám pocit, že je to celkom zvláštne,“ zverila sa Hailey magazínu Look.
    Dvadsaťročná modelka je posadnutá dokonalou vizážou a akákoľvek nedokonalosť na jej tele jej vyvádza z miery. Často teda trávia voľný čas v kozmetickom salóne a necháva si upravovať vlasy.

    „Som šialená kvôli svojej pleti. Najprv vyletím, keď si všimnem nejakého vyrážky. Hovorím si, toto sa mi nemôže stať? Celkom sa o svoju pleť starám, takže sa mi to našťastie moc často nedeje. Mám tiež lieky od dermatológa, ktoré môžem použiť, ale človek pri ich aplikácii musí byť trpezlivá,“ doplnila Baldwinová, ktorú médiá podozrievali z toho, že si tiež nechala chirurgicky vylepšiť tvár.
    To ale modelka stále razantne popiera, hoci sa niektoré črty v jej tvári podľa názoru plastických chirurgov nemohli zmeniť len vďaka tomu, že vyrástla a schudla.

„Každý sa vyvíja a dospieva a tým pádom sa mení i jeho konštitúcia a rysy v tvári. A presne to sa stalo aj mne. Už ma otravuje, že niekto neustále rieši môj vzhľad. Obviňujú ma z plastiky, ale pritom som len dospela. Takže naposledy hovorím, že som na žiadnej plastike nebola,“ dodala.