Vraždiace monštrá, Krásna a zvodná Diane Downsová

2886

V roku 1984 ju odsúdili na doživotie plus 50 rokov väzenia. Zo zločinu ju usvedčila vlastná dcéra Christie.

Na doživotie odsúdená, 46-ročná Diane Downsová, dostáva do väzenia každý deň niekoľko listov od ctiteľov z celých Spojených štátov. Píšu jej muži mladší i starší, ktorých dodnes učarúva jej príťažlivosť a charizma. Nie nadarmo ju v časoch najväčšej „slávy“ prezývali Lady Di – vtedy sa veľmi podobala na manželku princa Charlesa.

Avšak listy, na ktoré Diane najviac čaká, stále neprichádzajú. Listy od jej dvoch detí, dcéry Christie a syna Dannyho. Zdá sa, že ani nikdy neprídu. Krásna a zvodná Diane sa ich totiž pred osemnástimi rokmi, keď ešte boli malé, pokúsila zavraždiť. Dôvod? Matka troch detí bola presvedčená, že sa jej tak podarí získať späť lásku milenca, ktorý odmietol prevziať zodpovednosť za jej tri deti.

Diane, ktorá to vtedy určite nemohla mať v hlave v poriadku, v roku 1983 odviezla svoje tri deti, sedemročnú Cheryl, deväťročnú Christie a trojročného Dannyho, na opustenú cestu neďaleko svojho bydliska v Oregone. Tam vytiahla pištoľ a začala do detí strieľať. Cheryl na následky strelných poranení zomrela, Christie sa z dvoch strelných rán vyliečila, Danny tiež prežil, ale v dôsledku poranenia chrbtice ostal paralyzovaný na invalidnom vozíku. Diane mala vtedy 28 rokov. Pred súdom tvrdila, že ich v aute po ceste prepadol neznámy, zarastený tulák a strieľal po deťoch. Keďže vraždy sa odohrali bez svedkov, prokurátor Fred Hugi nakoniec presadil, aby na súde svedčila aj Downsovej dcéra Christie. Tá nakoniec s plačom priznala, že celá historka s neznámym tulákom je výmysel jej matky a že prst na kohútiku mala práve ona. „Bol to príbeh zúfalej ženy, ktorá nesmierne túžila po láske,“ tvrdí novinárka Ann Ruleová, ktorá celý prípad sledovala v súdnej sieni. „Človeku jej bolo až ľúto – v skutočnosti to však bola beštia, ktorá vraždila kvôli milencovi, nič viac, nič menej.“

Vrahyňu Aileen Wuornosovú popravovali už takmer šialenú, ako ukazuje video

Ann Ruleová nakoniec o celej tragédii napísala knihu, ktorú neskôr sfilmovali a hlavnú postavu si zahrala známa americká herečka Farrah Fawcettová. život však práve v najťažších momentoch dokáže ukázať aj svoje svetlé stránky. Christie a Danny si adoptoval prokurátor Fred Hugi so svojou manželkou Joan a deti u nich našli nový domov, v ktorom boli šťastné a dokázali ako-tak zabudnúť na hroznú traumu, spôsobenú ich skutočnou „matkou“. Christie práve skončila štúdium na vysokej škole a venuje sa práci s deťmi, Danny sa napriek svojmu hendikepu stal vysokoškolským šampiónom v plávaní. Obaja o svojej matke nechcú už v živote počuť.

A Diane? po tom, čo sa jej v roku 1987 podarilo utiecť z väzenia a znova ju chytili, trávi svoje dni za mrežami so sprísneným dozorom a poctivo odpisuje na všetky listy. Mužov neustále priťahuje a z jej listov cítiť, že stále tak veľmi túži po láske…

Pekná vrahyňa aj dnes ešte stále priťahuje mužov