Krokodíl zožral matku s dieťaťom. Svedkovia s plazom márne bojovali

2606

Pri Albertovom jazera v severozápadnej Ugande napadol krokodíl matku s päťmesačným dieťaťom, keď išla nabrať vodu. Oba dva zožral. Incident sa odohral minulý týždeň.

Ide o situáciu, keď zvieratá musia často bojovať o svoje prírodné zdroje, ako sú krajina a voda. A mnoho dedinčanov nemá vo svojich domovoch prístup k tečúcej vode. „Radíme ľuďom, aby sa vyhýbali oblastiam, kde sa títo ľudožraví krokodíly vyskytujú,“ povedal ugandský hovorca úradu pre ochranu prírody (UWA), Bashir hang. „Krokodíly žijú v oblastiach s hojnosťou rýb. Ale s poklesom populácie rýb vyplávajú na povrch a útočia na ľudí.“

„Obyvatelia sa ju snažili zachrániť, ale ich úsilie bolo bezvýsledné. Krokodílovi sa podarilo zmiznúť pod hladinou aj s ich telom,“ oznámili noviny The Daily Monitor.

Iného krokodíla, ktorý za posledných päť rokov zabil a zožral päť ľudí, sa podarilo odchytiť v sobotu na východnom brehu Viktóriinho jazera, oznámil ďalšie úradník UWA, Peter Ogwang. Plaz vážil 700 kg.

„Útokov týchto zvierat neustále pribúda. Práve teraz som na stope krokodíla, ktorý v dedine zožral 32 kôz,“ dodal Ogwang.