Vybavovanie účtov medzi mexickými zločineckými organizáciami naberá poslednou dobou na obrátkach. Drogový kartel z Jalisca, ktorý sám seba nazýva Nová generácia, a konkurenčné Michoacán si navzájom vraždia svojich členov. Po uniknutí májového videa, na ktorom bol pripravený o hlavu jeden z michoacánských, prišla teraz pomsta. Pick-up s 12 ohorenými mŕtvymi pohodenými na korbe auta sa objavil na krajnici cesty v meste El Terreno Prieto.

Mrazivý odkaz v španielčine. „Prepáč mi to, Chito Cano, zabudol som ti dať darček ku Dňu matiek. Tu ti ho posielam. Podpísaní Michoacánsky.“

Nevraživosť medzi oboma skupinami, medzi ktorých hlavné „záujmy“ patrí nelegálny obchod s drogami a pranie špinavých peňazí, existuje už dlhé roky. Vo februári 2020 sa ale objavilo video, na ktorom kumpáni Chito Cana, šéfa operácií gangu z Jalisca v oblasti, vyhrážajú michoacánským „úplným vyhladením z povrchu zeme“, napísal Daily Mail.

A začali s mordováním konkurencie. Počas mesiaca sa našla tri telá na okraji špinavé cesty, nahádzané cez seba. Nato uniklo video s popravou ďalšieho člena z Michoacán, v podsvetí známeho ako Flákač. Pomsta z druhej strany na seba nenechala dlho čakať.

Vo štvrtok sa objavilo rovno 12 mŕtvych. Boli nahádzaní na korbe a zakrytí plachtovinou. Telá mŕtvych niesli stopy mučenia a bola čiastočne spálené. K masakre sa michoacánský gang prihlásil písomne. Pri mŕtvolách sa našiel kartón, na ktorom stál mrazivý odkaz v španielčine. „Prepáč mi to, Chito Cano, zabudol som ti dať darček ku Dňu matiek. Tu ti ho posielam. Podpísaní Michoacánsky.“

Syna drogového bossa Guzmána prezývaného El Chapo (Krpec) zadržala polícia! Mafiáni s guľometmi ho okamžite vyslobodili

Vodcom gangu Nová generácia z Jalisca je Nemesio „El Mancha“ Osegura Cervantes, bývalý spojenec Joaquína Guzmána, zvaného Krpec. Na prvého je už nejaký čas vypísaná odmena v prepočte 10 miliónov eur. Peniaze dostane ten, kto prinesie informáciu vedúcu k jeho dolapeniu. Druhý menovaný už si od roku 2019 odpykáva doživotný trest v americkom väzení.

Mafiánskeho bossa zavraždili na operačnom stole!