Krv na rukách a drsné obvinenie! Hlavný svedok Baldwinovho výstrelu prehovoril. 

1339

Bude to týždeň, čo herec Alec Baldwin (63) nedopatrením zastrelil hlavnú kameramanku Halynu Hutchinsovú (†42) počas nakrúcania westernového filmu Rust. V osudnej chvíli jej bol po boku vedúci natáčania a blízky kamarát Serve Svetnoy, ktorý popísal mrazivé okamihy nešťastnej udalosti. A tiež má jasno v tom, čia je to celé vina.

Minulý štvrtok pred druhou hodinou popoludní miestneho času zastrelil v Novom Mexiku v Santa Fe Alec Baldwin hlavnú kameramanku Halynu a do ramena strelil aj režiséra Joela Souzu (48). Ju táto rana stála život, odvtedy je natáčanie pozastavené a celý prípad do detailu vyšetruje polícia.

Jedným z hlavných svedkov je aj hlavný technik natáčania Serge Svetnoy, ktorý v okamihu výstrelu stál priamo vedľa. „Áno, stál som s Halynou bok po boku počas tohto osudného výstrelu, ktorý ju pripravil o život a zranil režiséra Joela Souzu. Držal som ju v náručí, keď umierala. Jej krv bola na mojich rukách,“ zveril sa na facebooku, kde sa k celej veci siahodlho vyjadril.

Alec Baldwin zastrelil kameramanku a postrelil režiséra! Slzy pri výsluchu!

Okrem ľútosti spojenej s Halynou a jej pozostalými sa tiež priamo vyjadril k tomu, kto nesie za tragédiu zodpovednosť. A pomyselným prstom opäť ukázal na mladú zbrojárku Hannah Gutierrez-Reedovú (24) a asistenta réžie Davea Hallsa.

„Chcem povedať svoj názor na to, prečo sa to stalo. Myslím, že na to mám právo. Môže za to nedbalosť a neprofesionalita. Nedbalosť osoby, ktorá mala na mieste zbraň skontrolovať; osoba, ktorá mala oznámiť, že je na mieste nabitá zbraň, to neurobila; neurobil to ten, kto mal túto zbraň pred prinesením do súpravy skontrolovať. A SMRŤ ČLOVEKA JE VÝSLEDKOM!“ napísal zdrvený filmár, ktorý bol pri všetkých filmoch, ktoré Halyna natáčala a rovnako ako ona pochádza pôvodom z Ukrajiny.

Viete, ktorá je najlepšie filmová postava? Brandov Krstný otec! 

„Som si istý, že sme mali profesionálov v každom oddelení, ale nie v jednom – oddelení, ktoré bolo zodpovedné za zbrane. V žiadnom prípade nemôže byť dvadsaťštyriročná žena profesionálkou so zbrojou; neexistuje žiadny spôsob, ako by jej viac-menej rovnako starý kamarát zo školy, susedstva, Instagramu alebo bohvie odkiaľ inde mohol byť profesionálom v tejto oblasti. Profesionáli sú ľudia, ktorí strávili roky na scénach, ľudia, ktorí túto prácu poznajú od A do Z; to sú ľudia, ktorí majú nastavenú bezpečnosť na úrovni reflexov; netreba im hovoriť, aby položili vrece s pieskom na trojnožku, pripevnili rebrík na pódium alebo ohradili miesto výbuchu. Majú to v krvi,“ vyjadril jasný nesúhlas s tým, že producenti najali takú mladú a neskúsenú zbrojárku. A vyzval všetkých, aby aj napriek napnutému rozpočtu nešetrili a nenajímali neskúsených nováčikov na nebezpečnú prácu pre niekoľko ušetrených korún, ktoré môžu stáť ľudský život.

Americký herec nafilmoval útok sám na seba. Útočníkom zaplatil, tí ho nakoniec prezradili